Чи правда,що носії гена ожиріння на 8% щасливіші за тих, у кого його немає?


Чи правда,що носії гена ожиріння на 8% щасливіші за тих, у кого його немає?

Канадські дослідники виявили, що носії генетичної мутації, відповідальної за розвиток ожиріння, на 8% рідше страждають серйозними депресивними розладами. «Це взагалі перший підтверджений випадок зв’язку схильності до депресії із спадковістю, — говорить професор Мейр, — попередні кандидати не витримували перевірки, хоча статистика показує, що практично наполовину депресія визначається генетикою».

Йдеться про гені, що викликає мутацію в білці FTO, деякі форми якої достовірно пов’язані з розвитком ожиріння, що було показане Мейром і іншими ще кілька років тому. Цей ген вельми активно діє в мозку, що навело учених на думку про його участь у відомому зв’язку між надлишковою вагою і депресією: незрідка одне стимулює інше. Перевіривши це припущення, вони із здивуванням підтвердили цю участь — лише із зворотним знаком!

Обширні дослідження, проведені не лише в Канаді, але і в Швейцарії і Великобританії, охопили 28 тис. чоловік і ясно показали, що носії гена мутанта FTO мають на 8% менший ризик розвитку депресії. А якщо ген присутній в двох копіях мутантів, то на все 16%, причому незалежно від того, чи страждає людина ожирінням чи ні.

Чи правда,що носії гена ожиріння на 8% щасливіші за тих, у кого його немає?

Втім, статистика говорить, що в нашому суспільстві люди з надлишковою вагою все-таки частіше страждають від депресії. І стати товстуном — зовсім не означає автоматично стати трішки щасливіше.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!