10 найкрасивіших водоспадів планети


10 найкрасивіших водоспадів планети

1. Водоспад Сатерленд, Нова Зеландія

10 найкрасивіших водоспадів планети

Одне з поетичних назв Нової Зеландії – «Земля довгої білої хмари »; як неважко здогадатися, дощі тут ллють нерідко. Але часті зливи йдуть лише на користь численним водоймам країни. Мілфорд Саунд, самий фотогенічний фьорд Нової Зеландії, славиться водоспадами, що падають з його крутих схилів. Найгарніший з них доступний лише у фіналі чотириденного пішого походу по 53,5 кілометровому Мілдфордскому шляху. Йдеться про водоспаді Сатерленд – 580метровом потужному потоці води. Якщо ви знайдете його в сонячний день – чудово; якщо ж буде йти дощ ( а швидше за все, так воно й станеться)- ще краще. По дорозі до водоспаду ночувати доведеться в хатинах – їх краще забронювати заздалегідь.

2. Водоспад Вікторія, Замбія/ Зімбабве

10 найкрасивіших водоспадів планети

Дослідник Девід Лівінстоун потрапив в халепу, назвавши водоспад на честь британської королеви: на відміну від неї, водоспад можна назвати ні статечним, ні строгим.
Назва мовою місцевих куди більше відповідає правді : « Моси – оа – Тунья » – « гуркітливий дим ». Шум від спадаючих зі 108-метрової висоти потоків води жахливо гучний, а бризки від них клубочаться над річкою Замбезі подібно гігантським хмарам. Хоча найбільш повноводний водоспад в період між квітнем і червнем, кращим часом для живописних або світанкових фотографій досвідчені мандрівники називають жовтень- грудень, коли бризки води не дуже сильні.

Більше Цікавих фактів про водопад Вікторія.

3. Ніагарський водоспад, США

10 найкрасивіших водоспадів планети

Цей водоспад розкручений настільки, що мимоволі виникає питання: чи дійсно він так чарівно прекрасний, або ж все ж незліченна кількість професійних фотографій прикрашають дійсність? Але він і справді чудовий: з його потужністю – 2800 кубометрів води – Ніагарський водоспад просто не може не вразити. Головним у подорожі на Ніагарі повинен стати вояж на судні «Maid of the Mist»,що пропливає майже під самими бризками води. Сезон річкових прогулянок на кораблі – з квітня по жовтень.

4. Водоспад Рейхенбах

10 найкрасивіших водоспадів планети

Елементарно, Ватсон! Саме тут, біля потужного каскаду води заввишки в 205 метрів, поблизу міста Майрінген, знаменитий детектив вступив в бій зі своїм заклятим ворогом, професором Моріарті і саме тут вони обидва зірвалися у прірву, відповідно до розповіді « Остання справа Холмса ». Тепер це місце кишить шанувальниками Шерлока, підіймається на вершину і фотографуються на кручі, на якій, згідно загальноприйнятій думці і стався поєдинок. Для більшого занурення в атмосферу прокотіться вздовж водоспаду на історичному фунікулері, що курсує з травня по жовтень.

5. Водоспад Кайетур, Гайана

10 найкрасивіших водоспадів планети

Нехай відрізаний від зовнішнього світу водоспад не найвищий, не самий потужний і не самий знаменитий на планеті – в одному йому точно не відмовити: він безумовно самий дикий з усіх. Захована серед соковитої рослинності Гайани – яку важко назвати популярним туристичним напрямом – річка Потаро зривається з плато висотою 250 метрів. По дорозі до водоспадів ви зустрінете величезних блакитних метеликів, червоних птахів і золоту отруйну жабу, а також послухаєте протяжні крики мавп. Потім ви підійметесь на самий край обриву і знизу вгору подивіться на гуркітливу водну завіса. Ось він, адреналін! Досягти водоспаду можна лише чартерними рейсами з Джорджтауна, столиці Гайани, або в ході епічної багатоденної подорожі, в якій будуть задіяні і мікроавтобуси, і човни, і піші переходи.

6. Водоспади Ігуасу, Бразилія / Аргентина

10 найкрасивіших водоспадів планети

Так уже склалося історично, що Бразилія і Аргентина не люблять один з одним чим-небудь ділитися: навпаки, вони вічно змагаються, будь то питання зовнішньої політики чи футбольні матчі. Однак водоспади Ігуасу їм все ж таки довелося розділити навпіл. Що ж, хоча найвища точка водоспадів – лише « жалюгідні » 82 метра, від виду 275 окремих потоків, що розтягнулися на 2,7 кілометра вздовж річки Ігуасу, у вас цілком може відпасти щелепа (і зникнути слух). Одягайте водонепроникний костюм і прямуйте на оглядовий майданчик Гарганта до Дьябло ( « Диявольська глотка» ), з якою міць водоспадів розкривається у всій красі.

7. Водоспад Детьян, Китай

10 найкрасивіших водоспадів планети

Як щодо водоспаду, головний рекорд якого межує з абсурдом? Водоспад Детьян проголошений « другим за довжиною у світі водоспадом, що простягнувся вздовж державного кордону» – 200-метрова смуга потужних водних каскадів розділяє китайську провінцію Гуансі і північний В’єтнам. Проте їхати сюди треба не за статистикою, не за потужним ревом води і не за фотографією самого себе у прикордонній розмітці. Сюди треба направлятися заради карколомної краси видів: мальовничий водоспад обрамлений карстовими утвореннями і прекрасними рисовими терасами. Кращий час для подорожі – середина літа, а ось зими, коли водоспад ще сухий, краще уникати.

8. Водоспад Гюдльфосс, Ісландія

10 найкрасивіших водоспадів планети

Ісландія щедра на приголомшливі творіння природи. Гюдльфосс – це багатоступінчате чудо, потужним потоком падаюче в глибокий надріз на земній поверхні. Коли на його бризки падають сонячні промені, водоспад забарвлюється всіма кольорами веселки – воістину казкове видовище! Але багато говорять, що найбільш красивий він взимку, коли мерехтливий сніг і іній покривають скелі блискучою шкаралупою. До Гюдльфосс легко можна дістатися автобусом з Рейк’явіка.

9. Водоспад Джим Джим, Австралія

10 найкрасивіших водоспадів планети

Цікаво, що страшніше: плавати в глибокій заплаві, дивлячись, як прямо біля вас об воду б’ється 215-метровий каскад води, що скидається з яскраво -червоних скель, або піддивлятися, що не спаде чи який-небудь 5-метерова рептилія впитися зубастою пащею вам в ногу? Глибоко в нетрях Національного парку Какаду, біля водоспаду Джим – Джим, вам буде запропоновано випробувати на собі і те, і інше. Важкий піший похід і карабкання уздовж труднопрохідної стежки виведуть вас до цього мальовничого каскаду. Але перш ніж пірнути в заплаву ( настільки прохолодну порівняно з жарким повітрям), порадьтеся з місцевими : тут нерідко відпочивають крокодили в пошуках здобичі.

10. Водоспад Анхель, Венесуела

10 найкрасивіших водоспадів планети

Всупереч романтичній думці, найвищий водоспад світу ( 979 метрів! ) названий зовсім не на честь крилатих небесних створінь (хоча вигляд цієї гігантської білої стрічки, що простягнулася вниз по скелі з плоскою вершиною, дійсно неземний). Насправді, ім’я водоспаду дав льотчик Джиммі Анхель, який у 1933 році і відкрив водоспад, захований серед непрохідних джунглів. Водоспад настільки високий, що в сухий сезон більша частина води випаровується перш, ніж досягти дна! Досягти його можна або вертольотом, або в ході двох – триденної подорожі на каноє; тури організуються з травня по листопад.

Більше цікавих фактів про Водоспад Анхель

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!