Найпопулярніші способи обману в різних країнах.


Найпопулярніші способи обману в різних країнах.

1. Китай

Китай – батьківщина мало всіх гуляють по світу підробок, тому якщо ви не прихильник покупки реплік, будьте уважні. Найчастіше туристам пропонують підроблений перли і шовк. Втім, визначити підробку не складе труднощів: уважно подивіться просвердлений на перлині отвір ( у країв видно, що ховається під покриттям), киньте перлину на стіл ( натуральна відскочить, як м’ячик ) і уважно розгляньте і потримайте в руках ( штучна бездоганно гладка, справжня трохи нерівна і завжди прохолодна). Точно так же легко відрізнити і штучний шовк. Для цього знайдіть на краю вироби ниточку, яку можна обрізати і підпаліть. Штучний шовк буде плавитися і пахнути хімією, а натуральний можна буде розтерти в пальцях і пахнути він буде горілої шерстю. Якщо вам не дозволяють провести такий експеримент, йдіть в інший магазин. Коли купуєте фрукти, овочі або чай, пам’ятайте, що ціну на вагові товари в Китаї зазвичай вказують не за кілограм, а за півкіло – вас не намагаються обдурити, просто в цій країні так прийнято.

2. Сінгапур і Гонконг

У цих країнах наші туристи люблять купувати різну дорогу техніку: фотоапарати, комп’ютери, планшети. Будьте уважні: іноді люди вже вдома виявляють, що в коробці виявилася зовсім інша річ. Є й інші варіанти обману: на вулиці до вас походить людина і питає, що ви шукаєте. Коли ви йому повідомляєте, каже, що в його крамниці (вона може знаходитися в двох кроках ) цей товар продається за дуже приємними цінами. У магазині демонстративно посилають когось із співробітників на склад, а тим часом беруть гроші або прокочують картку. Поки товар “несуть “, вам починають розповідати, що даремно ви вирішили купити цю модель, набагато краще зупинитися на інший, причому за дуже вигідною ціною. Пропонована модель, як правило, не користується попитом і вам її пропонують за завищеними цінами. “Людину зі складу ” можна чекати нескінченно, адже того, що замовляли ви в цьому магазині немає. Вам просто намагаються вручити залежаний товар в розрахунку на те, що вам набридне чекати і ви погодитеся (тим більше, що гроші вже у продавця). Тому ні в якому разі не розлучайтеся з готівкою, поки не побачите потрібну річ своїми очима, а потім не відпускайте її з рук!

3. Таїланд

З Таїланду багато бажають привести вироби з дорогоцінними каменями. На вулиці вам нерідко пропонують купити розсип рубінів і сапфірів дешево. До речі, вони можуть виявитися як підробленими, так і справжніми – вам вирішувати чи грати в цю рулетку. Тільки пам’ятайте, що вивезення з країни необроблених дорогоцінних каменів заборонений. Хочете гарантій, звертайтеся у великі центри при фабриках, там ймовірність, що вас обдурять, менше. Але, на жаль, відомі рідкісні випадки, коли каміння, куплені з сертифікатами, виявлялися підробленими. Мабуть, продавці розраховують, що іноземці не поїдуть назад качати права.

4. Індія

Процвітає торгівля дорогоцінними каменями і в Індії, і продавці готові на все, щоб ви купили підробку. Наприклад, навіть у вашому готелі вас може підстерегти торговець і довірливо попросити перевезти через кордон розсип каменів, пояснюючи це тим, що він вичерпав свій ліміт. Причому спочатку ви повинні оплатити товар, а потім, за кордоном, у вас їх, нібито, купить його партнер по вже набагато більш вигідною ціною. Чи треба пояснювати, що по прильоту вас ніхто не зустріне, а звернувшись до ювелірів, ви виявите, що придбали жменю скелець.

5. Вся Азія

В азіатських магазинах постарайтеся завжди мати з собою розмінні гроші, адже здачі у продавця, швидше за все не знайдеться. Він, звичайно, пошле помічника розміняти вашу купюру і більше ви її не побачите – ви ж не готові чекати кілька годин. Якщо з вами сталася така неприємність, говорите, що зверніться в поліцію і демонстративно починайте набирати номер – здача, як правило, відразу знаходиться.

6. Єгипет

У Єгипті обдурити можуть на кожному кроці, тому розслаблятися в цій країні не варто ніколи і ніде. Якщо ви хочете порадувати родичів і друзів одним з найпопулярніших сувенірів – справжнім папірусом, ні в якому разі не слухайте таксистів і всіляких вуличних хелперів, які радять ” кращу крамницю в місті, де дуже дешево ” – там вам, напевно, підсунуть підробку. Ідіть у спеціалізований магазин і простежте, щоб вам видали сертифікат (він може знадобитися на митниці). Врахуйте, що папірус менше 10-15 доларів коштувати не може, все, що дешевше, не варто вашої уваги.

7. Чехія

Чехія хоча і знаходиться в Європі, але обманюють там нашого брата – туриста нітрохи не менше, ніж в Азії. Так, потрібно уважно перевіряти чек, якщо ви набрали в супермаркеті багато товарів. Як і в наших , російських магазинах там вам цілком можуть пробити 10 пляшок пива замість восьми або правильну кількість, але за ціною більш дорогого сорту. Нерідко в чеку можна виявити товари, які ви не купували, а часом в розрахунку на неуважного покупця замість 1,55 євро пробивають 15,5 (у випадку якщо покупець помітить, можна сказати, що касирка втомилася і допустила друкарську помилку).

8. Куба

Якщо ви ніколи не курили сигари і нічого в них не розумієте , великий шанс, що в кубинській лавці вам підсунуть найгірший товар за ціною кращих зразків. Ніколи не варто купувати сигари на вулиці або в крамницях дешево – там вам продадуть некондицию або підробку. Ідіть у спеціалізовані магазини, краще при тютюнових фабриках. Якщо купуєте поштучно, просите, щоб коробку розкрили при вас (на ній повинна бути маленька прямокутна зелена гарантійна друк, а всередині між шарами сигар – кедрова пластинка, точно відповідає розміру коробки).

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!