Цікаві факти про пиво


Цікаві факти про пиво

У Європі в середині століть пиво було масовим напоєм, його вживали всі люди різного віку і класу. Наприклад, в Англії споживання пива на душу населення доходило до 300 літрів на рік, хоча зараз цей показник становить близько 100 літрів і навіть в лідируючій за цим параметром Чехії – трохи більше 150 літрів. Головною причиною цього була низька якість води, що усувалося в процесі бродіння.
У Бельгії варять столове пиво з вмістом алкоголю до 1,5%, призначене для запивання страв під час обіду чи вечері. До 1970 -х років таке пиво постійно подавали у шкільних їдальнях, але потім воно було витіснене газованою водою. Хоча і сьогодні в Бельгії чимало прихильників повернення столового пива в школи, тому що воно, на їх думку, корисніше за колу.

17 жовтня 1814 в Лондоні сталася аварія на сховищы пивоварного заводу. Хвиля з більше ніж 500 тисяч літрів пива захлеснула прихожан в церковному приході, втопивши 9 осіб.

Швидкість вживання пива залежить від форми келиха, в який наливається напій. Згідно з дослідженнями вчених з Брістольського університету, в середньому відвідувач бару спустошує кухоль прямий циліндричної форми об’ємом півпінти ( ≈ 0,28 літра ) за 11 хвилин, а келих,що зверху розшираяэться того ж обсягу – за 7 хвилин. Очевидно, що людині набагато важче «на око» оцінити пропорцію випитого пива ы того,що залишилось в зігнутої гуртку, ніж в прямій, що і призводить до більш швидкого випивання.

У пиві «Гіннес » добре видно, як бульбашки спускаються по стінках келиха вниз замість того, щоб підніматися вгору. Це пояснюється тим, що в центральній частині келиха бульбашки швидко піднімаються, виштовхуючи рідину у країв з більш сильним в’язким тертям вниз. Але цей ефект характерний не тільки для « Гіннесса », а взагалі для будь-якої рідини, просто в даному пиві він більш помітний. У першу чергу це пов’язано з тим, що замість вуглекислого газу « Гіннес» наповнюється азотом, який менше розчиняється у воді. По-друге, світлі бульбашки просто краще видно на фоні дуже темного пива.

Серед німецьких монастирів першим право варити пиво отримав орден бенедиктинців в містечку Вайнштефан в 1040 році. У 17 столітті ченці захотіли пити пиво і під час посту, для чого послали гінця з бочонком напою до Папи Римського. Однак подорож затягнулася і до його кінця пиво скисло. Спробувавши його, Папа сказав, що таку гидоту можна пити навіть у піст і видав необхідний дозвіл. До речі Папа Бенедикт XVI також відомий великою любов’ю до пива.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!