Паку – риба з людськими зубами


Паку - риба з людськими зубами

Паку — південноамериканська прісновода риба, що мешкає в більшості річок в басейнах Амазонки і Оріноко низовини Амазонія. Паку також дісталися до Папуа-Нової Гвінєї, де були штучно розведені, щоб допомогти місцевій рибній промисловості. Паку має загальне коріння з піранею, відносячись до роду Serrasalminae, хоча у них є різні звички і переваги. Піраня — м’ясоїдний різновид, тоді як Паку всеїдний, з рослинними перевагами. Відмінність очевидна в структурі їх зубів. Піраня має гострі як бритва зуби, тоді як в паку вони більш квадратні, пряміші і страхітливо нагадують зуби людей.

Паку - риба з людськими зубами

Паку використовує свої зуби, головним чином, щоб подрібнити горіхи і фрукти, але інколи вони також їдять іншу рибу і безхребетних. Вони зазвичай їдять плаваючі фрукти і горіхи, які падають з дерев до Амазонки, а в декількох випадках навіть нападали на яєчка плавців чоловічої статі, переплутавши їх з горіхами. Вони заробили небезпечну репутацію після того, як кастрували декілька місцевих рибаків в Папуа-Нової Гвінеї. Тому, коли риба була виявлена в декількох озерах в Данії, а пізніше у Вашингтоні, Нью-Джерсі і Ілінойсі — почалася невелика паніка.

Паку - риба з людськими зубами

В той час, як Паку — неагресивні тварини м’ясоїдних на зразок піранії, їх нищівна система щелеп може бути небезпечною. Одне маля потребувало операції після того, як паку укусив його палець в Едінбурзькому зоопарку в Шотландії. Менеджер потім прокоментував цей інцидент, сказавши, що “Паку з’їсть що-завгодно, навіть дитячі пальці, що ворушаться”.

Паку - риба з людськими зубами

Ці риби законні в Сполучених Штатах, і можуть бути куплені в зоомагазинах. Проблема полягає в тому, що багато власників акваріумів не усвідомлюють, що паку може вирости більше метра завдовжки, що надто багато для типового домашнього акваріума. Коли домашня тварина переростає свою домівку для риби, власники закінчують тим, що випускають її в сусідніх озерах. Цим і пояснюється той факт, що риба стала зустрічатися в багатьох водоймищах за межами свого природного місця існування.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!