10-ка найзабавніших розіграшів в честь першого квітня від ЗМІ


10-ка найзабавніших розіграшів в честь першого квітня від ЗМІ

1) Перше місце зайняло повідомлення ВПС, передане в ефірі програми “Панорама” в 1957 році. Тоді телеканал в своєму сюжеті показав швейцарських фермерів, що збирали з дерев величезні пучки спагетті. Відеоряд супроводжувався коментарем про те, що завдяки незвично теплій зимі в Швейцарії удалося виростити рекордний урожай цих макаронних виробів. Деякі глядачі, повіривши в те, що відбувається, дзвонили в редакцію і запитували, як можна вирощувати спагетті на деревах.

2) У 1985 році журнал Sports Illustrated оголосив про те, що бейсбольна команда New York Mets придбала нового гравця, який може кинути м’яч з рекордною швидкістю в 270 кілометрів в годину. Причому, як відзначало видання, своїй майстерності він навчився в одному з монастирів Тибету. Уболівальники команди тріумфували, проте радість їх виявилася недовгою.

3) У 1962 році в Швеції існував лише один телевізійний канал, а всі приймачі були чорно-білими. У одному з випусків новин технічний фахівець телеканалу розповів, що глядачі можуть легко зробити свої телевізори кольоровими. Все, що потрібно для цього, – це натягнути нейлонову панчоху поверх телеекрану. У це повірили сотні тисяч шведів, проте насправді кольорові телевізори з’явилися в країні лише в 1970 році.

4) У 1996 році мережа американських закусочних Taco Bell оголосила про покупку одного з символів незалежності США Дзвону Свободи (Liberty Bell) у Філадельфії, який, як відомо, скликав жителів міста на оголошення Декларації незалежності в 1776 році. Керівництво ресторанів заявило, що віднині дзвін буде перейменований і отримає назву Taco Liberty Bell. Розгнівані цим повідомленням американці дзвонили не лише в закусочні, але і прес-секретареві Білого Дому Майку Маккуррі (Mike Mccurry) з проханням роз’яснити ситуацію. Проте той і не намагався їх заспокоїти. Він заявив, що і меморіал Аврама Лінкольна (Lincoln Memorial) проданий автогігантові Ford і буде перейменований в Ford Lincoln Mercury Memorial.

5) У 1977 році британська газета The Guardian випустила семисторінкове виданняя, присвячене десятій річниці утворення держави Сан-Серріффе (San Serriffe), – маленької республіки, що розташована в Індійському океані і складається з декількох невеликих островів, що мають форму крапки з комою. Видання розповіло своїм читачам про географію і культуру двох найкрупніших островів – Upper Caisse і Lower Caisse.

6) У 1992 році в програмі “Розмови про націю”, яка виходила на National Public Radio, було оголошено, що Річард Ніксон знову має намір обиратися на пост президента. Гасло його виборчої кампанії звучало так: “Я не допустив жодної помилки, і не допущу їх надалі”. Причому новина супроводилася мовою Ніксона, голос якого, як виявилося згодом, пародіював артист-комік. Річард Ніксон вже був президентом США два терміни підряд з 1968 року.

7) У 1998 році журнал New Mexicans for Science and Reason опублікував статтю, в якій затверджувалося, що влада американського штату Алабама має намір змінити значення числа “Пі” з 3,14159 на 3,0. Чиновники нібито порахували нинішнє значення цього числа “нехристиянським” і вирішили округлити його до “біблійського значення”. Новина через інтернет поширилася по всьому світу, і лише після цього влада усвідомила всю “серйозність” свого жарту.

8) У тому ж році в журналі USA Today мережа закусочних Burger King розмістила рекламне оголошення про початок випуску нового виду гамбургерів, розроблених спеціально для 32 мільйонів американських лівшей, Left-handed Whopper. Керівництво компанії отримало тисячі дзвінків з проханням не дискримінувати своїх клієнтів,тих що правші, зробивши гамбургери і для них.

9) У 1985 році журнал Discover оголосив про те, що італійський біолог Апріл Паццо (Aprile Pazzo) виявив в Антарктиді невідомий науці вигляд черв’яків, яких він назвав “горячеголовиє безпанцирні крижані черв’яки”. Як заявив учений, на їх головах знаходилися кістяні пластини, які нагрівалися до високої температури і дозволяли черв’якам пересуватися під льодом на великій швидкості.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!