Чому «Sprite» відмінно допомагає при похміллі?


Чому «Sprite» відмінно допомагає при похміллі?

Вчені сотні років вивчають вплив алкоголю на людину , проте багато чого в цьому питанні до цих пір залишається неясним , наприклад , яким чином організм засвоює хімічні речовини , що містяться в різних спиртних напоях , які можуть бути досить складними за складом. Компоненти спиртного , як і кількість випитого , найбезпосереднішим чином впливають на тяжкість алкогольної інтоксикації , в народі іменується похміллям .

Китайські вчені з Університету Сунь Ятсена в Гуанчжоу ретельно вивчили процес метаболізації етанолу і виявили , яким чином організм реагує на її різні стадії. У загальних рисах все відбувається наступним чином: фермент під назвою алкогольдегідрогеназа перетворює етиловий спирт в ацетальдегід , один з тих ,що найбільш часто зустрічаються в природі альдегідів . В результаті деяких хімічних реакцій ацетальдегід стає етилацетатом , який практично не небезпечний для людини. А ось ацетальдегід не настільки нешкідливий , наприклад, саме він провокує пульсуючий головну біль , яка є одним з основних ознак похмілля. Таким чином , щоб полегшити симптоми інтоксикації , необхідно звести до мінімуму концентрацію ацетальдегіду в організмі , перетворивши його в етилацетат.

Дослідники експериментували з різними напоями , здатними зняти деякі неприємні наслідки похмілля , і виявили , що теоретично з ними непогано справляється звичайна газована вода « Sprite » , так як вона сприяє виробництву ферменту альдегіддегідрогенази , відповідального за перетворення ацетальдегіду в етилацетат. На наступному етапі дослідів вчені збираються випробувати газовану воду на добровольцях , щоб підтвердити цей дивовижний ефект.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!