Чому по деяких дорогах Естонії незаконно їздити з ременем безпеки?


Чому по деяких дорогах Естонії незаконно їздити з ременем безпеки?

Найдовша льодова дорога в Європі (більше 25-ти км.) проходить по замерзлій поверхні Балтійського моря і сполучає побережжя Естонії з островом Хийумаа. Саме для цієї конкретної дороги є строгі правила дорожнього руху, що відрізняються від стандартних правил.

Тут категорично забороняється пристібатися ременем безпеки, тому що водієві може несподівано знадобитися в терміновому порядку покинути автомобіль: якщо лід під автомобілем почне тріскатися, у водія залишиться час, щоб вийти і відбігти від небезпечного місця.

По цій дорозі не можна їздити після заходу сонця, а також є незаконною їзда зі швидкістю від 25-ти до 40 км. в годину із-за ризику пошкодити дорожнє покриття — саме на цих швидкостях шини автомобіля можуть створити небезпечну вібрацію.

Подорожі по льоду є частиною культури естонських островів: у XIII столітті острова завоювали естонські лицарі, що пересувалися по льоду на конях, — вони і побудували на островах села, налагодивши постачання необхідних речей з материка.

В наші дні місцеві жителі завжди з нетерпінням чекають, коли море замерзне — пересуватися по льоду набагато дешевше і зручніше, ніж на поромі. Також льодовою дорогою користуються вовки, лосі і ведмеді — лід дозволяє їм перейти на острови у пошуках їжі.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!