8 найдорожчих блюд у світі


8 найдорожчих блюд у світі

Те, що ми їмо щодня, не йде ні в яке порівняння з тим, що подають в елітних ресторанах. Але навіть в таких закладах є блюда, які може собі дозволити один з десяти або навіть ста відвідувачів. Вся справа в ціні – найдорожчі блюда світу оцінюються в тисячі доларів, і звичайно ж, навіть добре забезпечена людина (я не говорю про мультимільйонерів) не може собі дозволити витрачати цілий стан на сніданок, обід і вечерю. Цікаво, а хто-небудь з читачів пробував що-небудь подібне? Чекаємо ваші відповіді в коментарях:)

Шафран.

8 найдорожчих блюд у світі

Здивовані? Я був теж здивований тим, що якась спеція у наш час може коштувати дорожче, ніж золото. Шафран готується з рильця квітки фіолетового шафранового крокусу. У кожній квітці всього три таких рильця, і на виготовлення ста грамів спеції (сухої) йде приблизно 50 тисяч (!) квіток. Такої кількості квіток крокусу вистачає, щоб покрити ними футбольне поле. Для здобуття шафранової спеції потрібні не лише квіти, але і робітники і лабораторне устаткування. Півкілограма шафрану може коштувати від 500$ до 5000$.

Діамантова ікра.

8 найдорожчих блюд у світі
8 найдорожчих блюд у світі

Це найбільш якісний сорт ікри білуги незвичайної світлого відтінку. Чим старша риба, тим світліша отримувана ікра – а оскільки білуги зараз досить рідкісні, то старі білуги взагалі цінуються на вагу золота. Ця ікра володіє вельми тонким і вишуканим смаком. Банка для цієї ікри, ALMAS, зроблена з 24-каратного золота, і є відмінною оправою для свого дорогоцінного вмісту. Подібне блюдо можна покуштувати лише в лондонському ресторані Caviar House & Prunier, що розташований по вулиці Пікаділлі. Вартість – майже 50 тисяч доларів США за кілограм.

Білий трюфель.

8 найдорожчих блюд у світі

Цей сорт трюфелів зростає в північній Італії, і вартість їх може досягати майже 3 тисячі доларів за пів-кілограма. Рекордна ціна була заплачена Стенлі Хо, власником казино, що заплатив 330 тисяч американських доларів за півтора кілограми білих трюфелів.

Біфштекс з мармурового м’яса.

8 найдорожчих блюд у світі

Гурмани вважають, що біфштекс з мармурового м’яса відрізняється і смаком і запахом і текстурою. Все тому, що таке м’ясо можуть давати лише корови породи “тодзіма”, і то не всі, а лише ті, що “сидять” на спеціальній дієті. У їх раціон входить навіть пиво. У США звичайна ціна для такого м’яса – $40-$150 за пів-кілограма.

Кава Kopi Luwak.

8 найдорожчих блюд у світі

Цей сорт кави відомий тим, що виробляється з кавових зерен, які пройшли по шлунково-кишковому тракту азіатської пальмової куниці, тварини, що рідко зустрічається. Ця куниця їсть ягоди, проте кавові боби проходять через стравохід незайманими, після чого їх збирають спеціально вивчені працівники. Цей сорт кави виробляється на Суматрі, Яві, Малайзії, а також на Філіппінах. У рік складальники збирають всього 500 фунтів бобів, що може пояснити високу ціну цього сорту кави – $300 доларів США за 0,5 кілограма.

“Діамантове” мартіні.

8 найдорожчих блюд у світі

Власне, це звичайний мартіні, лише замість оливок бармен кладе 1,6-каратний діамант. Звичайно, смак мартіні повинен відповідати діаманту, і тому ціна за такий коктейль складає $16000. Спробувати можна лише в готелі Ritz-carlton, Токіо, Японія.

Шоколадні трюфелі.

8 найдорожчих блюд у світі

Це спеціальні ласощі виробляються лише вручну працівниками компанії Knipschildt Chocolatier, яка розташована в Коннектікуту, США. Рецептура трюфелів включає какао Valrhona з великою кількістю ексклюзивних продуктів. Вартість – близько $6000 за кілограм.

Nino”s Bellisima.

8 найдорожчих блюд у світі

Ця піца не схожа на ті, що продаються в мережі ресторанів швидкого живлення New York City, так само як і будь-яких інших подібним до них закладам. Піца Nino”s Bellisima включає лобстера, крабове м’ясо і ще 6 видів ікри. Якщо у вас є зайва тисяча доларів, можете спробувати.

Хто ще які знає ексклюзивні блюда, вартість яких вимірюється сотнями і тисячами доларів?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!