Чому передозування соєвого соусу може привести до коми?


Чому передозування соєвого соусу може привести до коми?

Молода людина випила літр соєвого соусу, впала в кому і ледве не померла від надлишку солі в організмі — про це повідомили лікарі штату Вірджінія (США), що вивчили випадок 19-річного чоловіка. Парубок випив літр соєвого соусу на суперечку з друзями, в результаті у нього настала гіпернатріємія — підвищена концентрація натрію в плазмі крові (понад 145-ти ммоль/л): із-за порушення обміну натрію і води в організмі відбувається зменшення об’єму внутріклітинної рідини, що може бути дуже небезпечно.

Лікар екстреної медичної допомоги лікарні університету Джорджтауна у Вашингтоні Девід Дж. Карлберг, що надавав хлопцю медичну допомогу, пояснив, що зазвичай гіпернатріємія розвивається у людей з психічними розладами, не контролюючими свій апетит і що вживають надто багато приправ. По словах Карлберга, це захворювання особливо небезпечне тим, що воду втрачають клітини мозку, коли організм, намагаючись відновити натрієвий баланс, задіює всю вільну воду.

Після того, як молода людина випила соєвий соус, у нього почався судорожний припадок — друзі негайно відвезли його в лікарню, проте, коли лікарі почали надавати йому першу допомогу, парубок вже був в комі. На щастя, все закінчилося добре: лікарі зробили промивання, а потім ввели пацієнтові спеціальний водно-цукровий розчин. В результаті через п’ять годин хлопець прийшов в себе — він пробув в лікарні ще декілька днів, а потім успішно повернувся в коледж.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!