Найдивніші пам’ятники світу


Найдивніші пам'ятники світу

Дивних і незвичайних пам’ятників в світі величезна кількість. Частенько скульптори всього світу змагаються в своэму умінні уразити і здивувати публіку, внаслідок чого їх епатажні роботи можна побачити на вулицях багатьох міст. Назвати серед них найдивніші справа вельми не вдячна, але, проте, ми спробуємо. Вірніше складемо невеликий список з дивних пам’ятників, який поступово поповнюватимемо.

1. Російське місто Железноводськ, що на Кавказі, відоме своїми мінеральними і цілющими джерелами, тому не дивно, що там було побудовано безліч лікувальних санаторіїв. Так от, один з них вирішив здивувати своїх гостей і розмістив в головного входу пам’ятник клізмі, таким чином, мабуть, запобігаючи відпочивальникам про те, що з ними робитимуть.

Найдивніші пам'ятники світу

2. Оригінальний пам’ятник акулі можна зустріти в столиці Великобританії, Лондоні. Акула буквально головою встромилася в дах найзвичайнішої будівлі. Цікаво, що цим хотів сказати автор?

Найдивніші пам'ятники світу

3. Чеський скульптор Давид Чорний створив вельми оригінальний пам’ятник Святому Венцеславу, заступникові Чехії. Венцеслав на нім змальований таким, що сидить на мертвому коні, підвішеною вниз головою. Побачити цей пам’ятник можна в Празі.

Найдивніші пам'ятники світу

4. У Швейцарії можна побачити безліч дивних пам’ятників, створених скульпторами впродовж століть. Але, мабуть, самим неоднозначним і шокуючим є пам’ятник, на якому змальований злісний монстр, що відкушує голови немовлятам. Побачити його можна в місті Берн.

Найдивніші пам'ятники світу

5. Зовсім недивно, що в Монголії багато пам’ятників засновникові і правителеві Великої Монгольської імперії Чингисхану. Проте один пам’ятник все-таки вельми дивний. Річ у тому, що 40-метрова кінна статуя великого правителя Чингисхана розташована прямо на даху банку невеликого міста, яке знаходиться на річці Тула, в 54 км. від Улан-Батора.

Найдивніші пам'ятники світу

6. Підводний музей скульптур в місті Канкуне, Мексика. Цей музей і розташування скульптур під водою настільки дивні, що ми вирішили включити їх в даний список найдивніших пам’ятників світу.

Найдивніші пам'ятники світу

7. Вельми унікальний пам’ятник можна побачити і в Мельбурні, Австралія. У місцевому університеті пам’ятник його засновникові Карлу Ла Тробу встановили вниз головою.

Найдивніші пам'ятники світу

8. Гумор – національна межа українського народу. Тому оригінальних скульптур в Україні – не злічити. Так, в приморському місті Бердянськ встановлений пам’ятник людської жадності.

Найдивніші пам'ятники світу

9. Шведи теж фантазери ті ще. У Стокгольмі встановлена ось така симпатяжка – корова в скафандрі. Ні, Швеція не космічна держава і корови не змінили на цьому терені Білку і Стрілку. Просто перед черговими виборами в 2004 році було вирішено прикрасити місто.

Найдивніші пам'ятники світу

10. Один з символів Брюсселю – атоміум. Спроектував його архітектор Ватеркєїн. Металева конструкція є молекулою заліза, збільшеною в 165 мільйонів разів. Важить «молекула» 2400 тонн!

Найдивніші пам'ятники світу

11. Американці – люди практичні. Навіть пам’ятники ставлять речам раціональним і корисним. Наприклад, прищіпці. Гігантська прищіпка знаходиться у Філадельфії, на Centre Square Plaza. Її висота – близько 15 метрів!

Найдивніші пам'ятники світу

12. Діловий і житловий квартал Defense в передмісті Парижа прикрашає скульптурне зображення великого пальця. Дуже великого – його висота 12 метрів, важить цей гігант близько 18 тонн.

Найдивніші пам'ятники світу

13. Канада – країна емігрантів. Чим, як не нападами ностальгії, можна пояснити створення настільки оригінальних скульптур? Наприклад, пам’ятника галушці. Його встановили в місті Глендон вихідці з України.

Найдивніші пам'ятники світу

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!