Шокуючі факти з життя та побуту Староданіх римлян.


Шокуючі факти з життя та побуту Староданіх римлян

Шокуючі факти з життя та побуту Староданіх римлян.

1 . У Стародавньому Римі , якщо пацієнт помирав під час операції , лікарю відрізали руки.

2 . У Римі за часів республіки брат мав законне право покарати свою сестру за непослух , зайнявшись з нею сексом.

3 . У Стародавньому Римі групу рабів , що належать одній людині , називали … прізвищем

4 . Серед перших п’ятнадцяти римських імператорів один тільки Клавдій не мав любовних зв’язків з чоловіками. Це вважалося незвичайним поведінкою і висміювалось поетами і письменниками , які говорили : люблячи тільки жінок , Клавдій сам став жінкоподібним .

5 . У римському війську солдати жили в наметах по 10 чоловік. На чолі кожної палатки ставилося старший , якого називали … деканом.
6 . У Стародавньому світі , як і в Середньовіччі , не було туалетного паперу . Римляни використовували палицю з тканиною на кінці , яку Мокан у відро з водою.

7 . У Римі багаті громадяни жили в будинках – особняках . У двері будинку гості стукали калаталом , дверним кільцем. На порозі будинку була викладена мозаїчна напис “Сальве ” (” ласкаво просимо ” ) . Деякі будинки замість собак охороняли раби , прив’язані до кільця в стіні.

8 . У Стародавньому Римі знатні панове як серветки на бенкетах використовували кучерявого хлопчиків. Вірніше , звичайно , використовували тільки їх волосся , про які витирали руки. Для хлопчиків ж вважалося неймовірною удачею потрапити на службу до достойників римлянинові в якості такого ” столового хлопчика”.

9 . Деякі жінки в Римі пили скипидар (незважаючи на ризик смертельного отруєння) , так як він надавав їх сечі запах троянд.

Шокуючі факти з життя та побуту Староданіх римлян.

10 . Традиція весільного поцілунку прийшла до нас з Римської імперії , де молоді наприкінці одруження цілувалися , тільки тоді поцілунок мав інше значення -он означав свого роду друк під усним договором про браке.Так угода про шлюб була дійсна

11 . Популярний вислів « повернутися в рідні Пенати », що означає повернення в свій будинок , до домашнього вогнища , правильніше вимовляти по -іншому: « повернутися до рідних пенатів ». Справа в тому , що Пенати – це римські боги- охоронці домашнього вогнища , і кожна сім’я звичайно мала зображення двох пенатів поруч з осередком.

12 . Дружина римського імператора Клавдія , Мессаліна , була настільки хтива і розбещена , що вражала цим багато до чого звикли сучасників. За свідченням істориків Тацита і Светонія , вона не тільки містила в Римі публічний будинок , а й сама там підробляла повією , особисто обслуговуючи клієнтів. Вона навіть влаштувала змагання з іншою відомою повією і виграла його , обслуговув 50 клієнтів проти 25 .

13 . Місяць серпень , який раніше називали Sextillis (шостий ) , був перейменований на честь римського імператора Августа. Січень назвали на честь римського бога Януса , який мав два обличчя: одне дивиться назад – в минулий рік , а друге дивилося вперед – в майбутнє. Назва місяця Квітень походить від латинського слова « aperire » , що означає відкривати , можливо, через те , що в цей місяць відкриваються бутони квітів .

14 . У Стародавньому Римі проституція не тільки не була незаконною , але і вважалася звичайною професією . Жриць любові не покривали ганьбою і презирством , тому їм не потрібно було приховувати свій статус. Вони вільно ходили по місту , пропонуючи свої послуги , а щоб їх було легше виділити з натовпу , повії носили взуття на високому каблуці. Більше ніхто підбори не носив , щоб не вводити бажаючих купити секс в оману.

15 . У Стародавньому Римі існували спеціальні бронзові монети для оплати послуг повій – спінтрії . На них були зображені еротичні сюжети – як правило , люди в різних позах в момент статевого акту.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!