Цікаві факти про гриби


Цікаві факти про гриби

1. Найдивніший гриб планети носить, можна сказати, поетичну назву «плазмодій», проживає він і у нас, в Україні, і в середній смузі. Плазмодій уміє ходити! Переміщається, звичайно, повільніше за равлика, але за декілька днів може підійнятися на пень і причаїтися на ньому. Живе він буквально у нас під ногами, але відразу його не замітиш, він чимось нагадує медузу, така ж драглиста маса, таке ж напівпрозоре слизисте тіло грибів-міксоміцетів. По лісу ходить перекочуючись-перевалюючись з боку на бік.

Цікаві факти про гриби

2. Гриб можна назвати найбільшою живою істотою на планеті. Деякі підземні грибниці, що проживають в Північній Америці, займають площу в сотні гектарів і мають вагу, в десятки разів перевершуючу вагу сім’ї китів. Один з таких грибів зростає в американському штаті орегон. Його грибниця займає майже 900 гектарів і має вагу в сотні тонн. Вона стелеться уздовж коріння інших рослин, поступово їх вбиваючи. Відомо, що багато грибів вельми агресивні і є причиною загибелі багатьох інших істот.

3. У Італії, Франції, Хорватії і навіть у нас в Україні зростає один з найдорожчих грибів в світі — трюфель. Їх висока вартість обумовлена і коротким терміном зберігання – їх вишуканий аромат випаровується за декілька днів і складністю збору гриба що виростає під землею. Гриб залежить від дерев в корінні яких він живе, але при цьому він допомагає їм добувати вологу і захищає свого годувальника від мікробних захворювань.

Цікаві факти про гриби

4. Є серед грибів і справжні хижаки, які полюють на живих істот. Є гриби, які ловлять дрібних комах. Гриби-мисливці обзавелися клейкими наростами, мережами з безлічі кілець і іншими пристосуваннями для лову тварин. Існують гриби, які харчуються гусеницями. Вони викидають спори, на відстань до 1 метра, які прилипають до тіла комахи. Спори поступово проростають в тілі жертви, знищуючи її. Так, і в наших організмах живе величезна кількість грибів, багато з яких може викликати найнеприємніші захворювання.

5. Гриби є найрізноманітнішими і загадковими живими істотами на планеті. Вже вивчено близько 100 тис. видів грибів.

6. Неймовірно багатообразні способи їх існування. Багато грибів літають по повітрю, чому пліснявіють продукти харчування. Є грибки, які мешкають у верхніх шарах атмосфери, на висоті понад 30 кілометрів. Існують гриби, які живуть усередині ссавців. Є грибки, які витримують будь-яких типів опромінення і навіть тиск до 8 тис. атмосфер. Зафіксовані випадки розвитку плісневих грибів на поверхні сірчаної кислоти.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!