Чому інгредієнти салату «Олів’є» — рябчики, ракові шийки і ланспік, а не варена ковбаса і зелений горошок?


Чому інгредієнти салату «Олів'є» — рябчики, ракові шийки і ланспік, а не варена ковбаса і зелений горошок?

Салат «Олів’є», як відомо, придумав французький кухар Люсьен Олівье, що тримав ресторан в Москві в 1860-х роках. Салат швидко став популярним серед російської аристократії. Вперше рецепт був опублікований в 1894 році в журналі «Наша їжа».

Ось цей рецепт: Необхідні продукти і їх пропорція на одну персону.
Рябчики — ½ штуки. Картопля — 3 штуки. Огірки — 1 штука. Салат — 3–4 листочки. Провансаль — 1½ столової ложки. Ракові шийки — 3 штуки. Ланспік (бульйон для холодцю) — ¼ стакана. Каперси — 1 чайна ложка. Оливки — 3–5 штук.

Правила приготування: Нарізувати бланкетами філе жаренного хорошого рябчика і змішати з бланкетами відвареної, нерозсипчастої картоплі і скибочками свіжих огірків, додати каперсів і оливок і залити великою кількістю соусу провансаль, з додаванням сої кабуль. Остудивши, перекласти в кришталеву вазу, оформити раковими шийками, аркушиками салату латук і рубаним ланспіком. Подавати дуже холодним. Свіжі огірки можна замінити великими корнішонами. Замість рябчиків, можна брати телятину, куріпку і курку, але справжня закуска олів’є готується неодмінно з рябчиків.»

Горезвісна варена ковбаса, горошок, зварені круто яйця стали замінювати рябчиків, ракові шийки і каперси вже в радянські часи. Поступово від знаменитого «олів’є» залишилася одна назва.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!