Чому крижані черв’яки — дуже дивні істоти?


Чому крижані черв'яки — дуже дивні істоти?

Світ повний дивних і цікавих форм життя, а найдивніші живуть, поза сумнівом, в океані. Деякий час назад вчені виявили мікробів, що харчуються сирою нафтою, яка просочується з океанського дна, а тепер вони знайшли ще дивніших маленьких черв’яків.

Так звані крижані черв’яки були знайдені на глибині близько 500 метрів. У самій глибині немає нічого дивного: є види, які живуть ще глибше під водою, але житло черв’яків одночасно є для них джерелом їжі, і ось це вже незвично.

Крижані черв’яки живуть на структурі під назвою гідрат, що є замороженим блоком метану. Метанові міхурі утворюються на дні океану, і при такому тиску і температурі газ замерзає. У цьому замерзлому газі живе сімейство бактерій, що харчується вуглеводами, — саме ці бактерії і приваблюють крижаних черв’яків, оскільки черв’яки їх їдять.

Маленькі рожеві черв’яки проводять все своє двотижневе життя, викопуючи невелике поглиблення в метановому льоді, щоб дістатися до бактерій. Після цього черв’яки розмножуються і вмирають, потомство зростає, і цикл починається знову.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!