Коротка історія Криму, що охоплює останні 5 століть:


Коротка історія Криму, що охоплює останні 5 століть:

XV-XVIII ст. – військові набіги Кримського ханства на Москву і Запорізьку Січ, стягування дані з Російського царства (до 1713 р.); набіги козаків на турецькі фортеці і поселення татар, військові походи російських і українських військ до Криму: Михайла Голіцина, Івана Сирко, Івана Леонтьева, Петра I, Бурдхарда Мініха, Ласси.

1735-1739 рр. – Росія в союзі з Австрією веде війну проти Туреччини і двічі займає Крим.

1768-1774 рр. – російсько-турецька війна, в результаті якої Кримське ханство проголошене незалежним від Туреччини, Керч стає російським містом, а у всіх портах з’являються російські гарнізони.

1783 р. – приєднання Криму до Росії з визнанням прав російського дворянства для всіх знатних пологів ханства. Будівництво міст Севастополя як центру Російського Чорноморського флоту і Сімферополя (1784 р.) як центру Таврійської губернії.

1787-1791 рр. – II Російсько-турецька війна, визнання Туреччиною приєднання Криму Росією.

1853-1856 рр. – Кримська війна. Севастополь стає містом героїчних битв на суші і морі: Росія бореться проти Англії, Франції і Сардінського королівства, що рятують вплив Туреччини на Чорному морі.

1918-1921 рр. – Крим стає ареною жорстоких битв Громадянської війни і інтервенції кайзерської Німеччини, що завершилися включенням Криму до складу Радянського Союзу (1922 р.) з утворенням Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки у складі Російської Федерації.

1941-1944 рр. – кровопролитні битви Великої Вітчизняної війни.

1954 р. – Завдяки волюнтаристському вирішенню генсека КПРС Никіти Хрущова, Крим переводиться з юрисдикції Російської Федерації (РРФСР) під юрисдикцію УРСР і стає областю у складі України.

1991 р. – Розвал Радянського Союзу; угода про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД). Б. Н. Ельцин всупереч існуючому закону знов передав Крим Україні. Крим стає Автономною Республікою у складі України.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!