10 цікавих фактів про «середній палець»


10 цікавих фактів про «середній палець»

Одному з американських телеканалів довелося принести вибачення телеглядачам після того, як співачка M.i.a показала середній палець під час відомого недільного телешоу Super Bowl. Пропонуємо вашій увазі підбірку фактів про «середній палець».

01. Можливо, ви думаєте, що демонстрація середнього пальця — це щось відносно нове. Насправді це не так. Вперше середній палець як непристойний жест і вираження презирства був показаний філософом Діогеном. Показавши середній палець і сказавши «Ось це — великий демагог», Діоген виразив своє відношення до оратора Демосфену. Виходить, що люди виставляють середній палець як символ образи вже більше двох тисяч років!

02. «Це один з прадавніх образливих жестів. Середній палець символізує пеніс, а стислі пальці символізують яєчка. Виставляючи середній палець при стислих останнльних пальцях, ви демонструєте фалічний символ»- говорить антрополог Десмонд Моріс (Desmond Morris).

03. Древні римляни називали цей жест «Digitus impudicus», що означає «непристойний» або «образливий» палець.

04. У одній з епіграм поета Марциала (Martial), що творив в першому столітті нашої ери, герой заявляє про своє хороше здоров’я і показує відомий непристойний жест трьом лікаркам.

05. «Римський історик Тацит (Tacitus) писав, що воїни німецьких племен показували римським солдатам середній палець» — говорить Томас Конлі (Thomas Conley), почесний професор Університету Ілінойса (University of Illinois). Древні Греки показували середній палець як натяк на чоловічі геніталії.

06. У комедії Арістофана «Хмари», написаній в 419 році до нашої ери, герой спочатку показує свій середній палець, а потім — пеніс.

07. У французів є свій власний фалічний жест, який називається «Bras d’honneur», що в переведенні означає «рука честі». Цей жест є зігнутою рукою, на яку кладуть другу руку в області ліктя.

08. Британці як непристойний жест, символізуючий фалос, показують знак «вікторії» (піднятий середній вказівний і середній палець), при цьому обернувши руку долонею до себе.

09. У грудні нападаючий Ліверпуля Луіс Суарес (Luis Suarez) був збережений фотографами під час демонстрації середнього пальця уболівальникам Фулхема, після програшу його команди. За це футболіст отримав вимову від англійської футбольної федерації і дискваліфікацію на одну гру.

10. У 2006 році Брітні Спірс показала середній палець фотографам, яких вона підозрювала в переслідуванні. При цьому деякі фанати співачки віднесли до себе цей жест, у зв’язку з чим співачці довелося вибачатися.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!