Навіщо потрібні комарі?


Навіщо потрібні комарі?

І дійсно, комарі неначе спеціально створені лише для того, щоб нам докучати. А коли стало відомо, що вони відповідають за передачу величезного числа захворювань, комар і зовсім став здаватися справжнім прокльоном. Тим часом, комарі — необхідний компонент природної рівноваги, і як їх не лай, але про їх зникнення ми пошкодували б ще гірше.

Річ у тому, що крихітні комарі — це ланки крупнішої системи, біоценозу. А тут все має значення: і атмосфера, і водний режим, і грунт, і мікроорганізми, і тварини. Варто виключити одну з ланок, і постраждають всі подальші, порушиться рівновага в природі.

Наприклад, в Арктиці, де коротким холодним літом гніздяться більшість північних птиць, комарині личинки частенько виявляються єдиним джерелом їх прокорму. Але і ті комарі і личинки, яким удалося не стати їжею птиць або риб, все одно проживуть недаремно.
Міріади комах переносять в своїх тільцях тонни хімічних елементів: вуглець, азот, фосфор, кальцій, залізо, марганець, молібден, бор, — що такі необхідні рослинам. Передбачають, що комарині хмари — деколи єдиний біологічний транспорт для деяких мікроелементів, без яких втрачають силу і травички, і могутні дерева.

Переносячи інфекції, комарі служать найважливішим стабілізатором екосистем, оскільки регулюють чисельність популяцій тварин, як і хижаки.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!