7 найцікавіших фактів про Японію


7 найцікавіших фактів про Японію

Якщо запитати в першого зустрічного, що він знає про Японію, більшість людей відповідять, що це країна сакури, гейш і кімоно. Але, виявляється, в Країні висхідного сонця є ще багато цікавого: найцікавіші факти про Японію.

1. Японці дуже працелюбні. Навіть можна сказати, патологічні трудоголіки. Приходити і вирушати вчасно вважається поганим тоном, потрібно прийти хоч би на півгодини раніше і обов’язково затриматися в кінці робочого дня. Вирушати на обід також не прийнято, перекушують на робочому місці. Працюють до вісімнадцяти годин в день.

2. Довго відпочивати в Японії також не прийнято. 4 дні вихідних вважаються повноцінною відпусткою, брати покладені 3 тижні в рік не заведено.

3. Зелений колір світлофора називається синім. Коли в Японії з’явилися перші світлофори, вони складалися з жовтого, червоного і синього сигналів. З часом з’ясували, що пучок зеленого кольору набагато краще сприймається на великій відстані, але звичай називати сигнал, що вирішує рух, «синім» залишився.

4. Водії на перехрестях вимикають фари. Цей момент регулюється правилами етикету. Водій, зупиняючись на перехресті, вимикає освітлення, щоб не сліпити очі зустрічним. На жаль, в інших країнах до цього ще не додумалися.

5. Переможець турніру по сумо отримує незвичайні дарунки. Йому вручають ключі від новенького автомобіля, річний запас бензину і кока-коли, яловичину вагою в одну корову і тисячу грибів під назвою сиітаке.

6. У японців немає лайок. Найобразливішими вважаються аналоги нашого слова «дурень». Незадоволеність зазвичай висловлюється гучністю голосу і інтонацією.

7. У Японії не буває ожеледі. У всіх містах північних регіонів країни тротуари підігріваються, тому лід і сніг відразу тануть. Зламати руку або ногу, подскользнувшись взимку, — велика рідкість.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!