Вчені зупинили падіння Пізанської вежі


Вчені зупинили падіння Пізанської вежі

Найближчим часом одна з найзнаменитіших визначних пам’яток Італії може повернутися до свого початкового вигляду. Як повідомляють ЗМІ, вченим таки вдалося вирішити проблему, над якою билися десятки поколінь архітекторів. Падіння знаменитої дзвіниці собору Санта-Марія Маджоре в Пізі, більш відомої як Пізанська вежа, зупинено.

Будівництво знаменитої вежі почалося в 1173 році, проте тоді з’ясувалося, що фундамент поклали нерівно. Будівництво було припинено і відновлено лише через 100 років. Тільки потім стало ясно видно, що Пізанська вежа «падає», нахилившись до півдня. Архітектори намагалися виправити ситуацію, але це дозволило лише злегка вирівняти силует будівлі.

Вчені зупинили падіння Пізанської вежі

З того часу, як почалися постійні вимірювання вежі в 1911 році, було зафіксовано, що вершина нахиляється на 1,2 міліметра в рік. У 1990 р. вежа була закрита для відвідувачів, так як італійська влада боялися, що вона може остаточно впасти.

Однак за останні десять років пам’ятник архітектури випростався на 28 міліметрів. Успіху вдалося домогтися професор інженерної геології політехнічного університету в Турині Мікеле Джамиолковскому, який займається порятунком пам’ятника архітектури майже двадцять років.

Після успішної роботи Джамиолковского в 2008 році башта була знову відкрита для відвідувань туристів.

Вчені зупинили падіння Пізанської вежі

У 2001 році противаги видалили, мікроканали заповнили, встановили датчики руху. Це було зроблено в розрахунку на продовження випрямлення вежі. Найбільший успіх був відзначений у 2001-2002 роках, коли пам’ятник архітектури випростався майже на 15 міліметрів.

У травні 2008 р. вчений повідомив, що нахил вежі складає всього 3,99 метра. Тоді він заявив, що збуваються найкращі прогнози щодо стану пам’ятки архітектури і що в такому вигляді вежа простоїть ще 300 років».

Зараз Джамиолковский вважає, що випрямлення будівлі припиниться протягом найближчих трьох років. Його критики впевнені, що воно закінчиться набагато раніше, але і вони не заперечують позитивного ефекту вжитих заходів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!