Як пересуваються камені в Долині Смерті (США)?


Як пересуваються камені в Долині Смерті (США)?

Геологи Американського аерокосмічного агентства (NASA) стверджують, що розгадали одну із складних загадок природи — феномен «рухомих каменів», розташованих в Долині Смерті (США) на дні висохлого озера Рейстрек-Плайя.

Питання, як величезні валуни, вага деяких перевищує 300 кілограмів, переміщаються самі по собі, бентежило розуми учених на протязі майже століття, породжувало безліч міфів і надприродних теорій, але і досі залишалося загадкою. Примітно, що саме переміщення каменів до цих пір нікому не удавалося побачити. Проте те, що глиби дійсно рухаються, красномовно свідчать сліди, що залишаються на піщаному дні озера.

Професор Ральф Лоренц з Університету Джонса Хопкінса в 2006 році проводив дослідження для NASA в Долині смерті. Він вважає, що секрет «рухомих каменів» в тому, що взимку вони покриваються льодом, а під час відлиги — ковзають по поверхні за рахунок пор.

Свою теорію учений розробив на основі простого експерименту, який він провів у себе удома. Він заморозив у воді невеликий камінь так, щоб деяка частина його залишилася над водою. Потім він перевернув його і поклав в невеликий басейн з невеликою кількістю води і піску на дні, створюючи таким чином умови, що виникають на дні озера під час відлиги. Лід дозволив каменю досить легко «плавати» по поверхні басейну в імпровізованій «грязі». При цьому для того, щоб камінь почав рухатися, було досить невеликого подиху.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!