Як розпізнати брехню?


Як розпізнати брехню?

1. Слідкуйте за мікроемоціями
Мікроемоції – це короткі мимовільні виразу обличчя, з’являються на обличчі людини, що намагається приховати або придушити емоцію. Мікроемоції не піддаються свідомому контролю, тобто з’являються незалежно від бажання людини.

2. Шукайте протиріччя
За загальним правилом всі емоції та жести людини, які йдуть в дисонанс з його словами можуть бути доказом брехні. Наприклад, коли людина погоджується щось зробити, але при цьому його голос звучить штучно або тон говорить про внутрішній протест, або эмблематическая застереження головою схожа на жест «ні». Ці протиріччя можуть бути між голосом і словами, жестами і голосом, виразом обличчя і словами. Важливо вловити їх, тоді ви зрозумієте, що співрозмовник намагається збрехати.

3. ВНС
Багатьох людей видає їх же власний організм – у когось сильно починають потіти долоні, у когось тремтить голос. Все це пояснюється підвищеною нервозність у такий момент. Коли людина говорить правду, він зазвичай спокійний.

4. Надто багато деталей
Коли ви питаєте когось « де ти був?», а вони відповідають: «Після роботи я поїхав до одному другові, а він попросив мене з’їздити за ліками, бо він страшенно погано себе почував. Потрібно було купити аспірин, засіб від кашлю, сироп від горла… Але я відчував себе настільки паршиво, що ледве пересував ноги…» і так далі, з масою деталей, вислухавши які ви цілком можете забути своє питання. Ясно одне – співрозмовник видає вам занадто багато деталей, які часом не грають ніякої ролі. А це може означати, що він довго думав як буде виходити з ситуації і запропонував неправдиві факти в якості рішення.

5. Не ігноруйте правду
Це дуже важливо: бачити правду в словах, перш ніж шукати брехня. Більшість людей шукають обман там, де його немає. Можливо, це звучить незрозуміло, але, виявивши правду, поховану під словами фальші, ви зможете відповісти на головне питання: Чому ваш співрозмовник бреше?

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!