Професії, які ламають психіку


Професії, які ламають психіку

Сьогодні ми розповімо вам про деякі професії, які позначаються на психіці людини.

Юрист

Професії, які ламають психіку

Як правило, цю професію вибирають люди дуже скрупульозні і недовірливі («Як би що не вийшло.»). З часом ці якості незрідка доходять до абсурду, що відштовхує «нормальних» людей, адже навіть в особистих стосунках юристи починають шукати якусь каверзу. Нарешті, гіперінформованість правознавців може запросто перетворити їх на похмурих «ботаніків».

Бухгалтер

Професії, які ламають психіку

Відомий жарт, що «бухгалтер» — це «діагноз». І справді, деякі люди цієї професії настільки вживаються в свій діловий образ, що навіть переносять дійшлість і «любов» до цифр в особисте життя. У бухгалтерів заведено все робити чітко і правильно, тому що-небудь екстремальне і нове викликає у них страх і дуже насторожує. З часом багато людей цієї професії перетворюються на страшних снобів і зануд. Щоб уникнути цього, бухгалтерам необхідно періодично відриватися від паперів і більше спілкуватися з людьми, адже інакше є ризик виявитися другим Акакієм Башмачкиним (герой повісті Н.В. Гоголя «Шинель»), чий світ складався лише з букв і ком.

Лікар

Професії, які ламають психіку

Маються на увазі лікарі, які в своїй практиці стикаються з серйозними захворюваннями, стражданнями і смертю. Лікар на себе бере дуже велику відповідальність за пацієнтів. Частенько байдужість, цинізм і емоційна закритість медиків лише вимушений психологічний захист від стресів, що раз у раз виникають на грунті постійного спостереження страждань. Психологи рекомендують людям з такою професією більше ділитися внутрішніми проблемами і переживаннями з близькими людьми, а також не забувати про співпереживання, якого чекають рідні. Службові неприємності і турботи слід залишати на роботі, а за її межами прагнути всіляко уникати додаткового стресу.

Військовослужбовець

Професії, які ламають психіку

Як відомо, військовослужбовці – люди строгої дисципліни. На жаль, незрідка вони «командують» навіть своїм рідним і близьким, перетворюючись на домашнього диктатора, а то і тирана. Психологи стверджують, що військові з часом набувають такого типа професійної деформації особи, який вже практично не можливо виправити. Офіцер — це спосіб життя.

Журналіст

Професії, які ламають психіку

Люди, що вибрали професію журналіста, як правило, дуже скромні і вважаючі за краще залишатися в тіні («Він в цій події головний, а я лише беру інтерв’ю»). Крім того, вони цікаві. Звичайно, журналістська практика всі ці якості розвиває, підсумок чого хороший далеко не завжди. Людина може ударитися в егоцентризм і відверту нетактовність, у неї може сформуватися патологічна установка, що вона проживає не своє життя.

Вчитель

Професії, які ламають психіку

Люди даної професії незрідка зарозумілі. Як правило, у них завищена самооцінка, причому не залежно від міри професіоналізму. Легко бути значимим на тлі дитяти – особи, поки що далекої від розкриття, і деколи зарозумілість вчителя виливається в авторитарність – якщо не по відношенню до шкільних підопічних, то по відношенню до домочадців. Вчителям особливо необхідне уміння ставити себе на місце іншої людини, а також культивування скромності і терпимості.

Психолог

Професії, які ламають психіку

Не секрет, що багато людей, що вирішили стати психологом, перш за все хочуть розібратися в самих собі, а не в проблемах майбутніх пацієнтів. По факту, із-за постійний чужих відхилень ,від власних «тарганів» такі люди можуть так і не позбавитися. Більш того, особисті проблеми незрідка посилюються. А ще завдяки знанню людської натури психологи легко стають маніпуляторами, що безсовісно використовують на оточуючих в своїх корисливих цілях. Психологам слід чітко розділити своє професійне і особисте життя, а також навчитися не сприймати людей лише як матеріал для чергового дослідження.

Менеджер по продажах

Професії, які ламають психіку

Продати товар, особливо неліквідний, – ціле мистецтво, що в тій чи іншій мірі заставляє людину лукавити, хитрувати, а деколи і просто обманювати. Дослідні продажники – це люди, як правило, досить хитрі Ще один недолік працівників даної професії — зайва балакучість і надмірний артистизм, які можуть стати причинами неприродності в повсякденному житті. Таким людям рекомендують почастіше абстрагуватися від думок про роботу.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!