Як смерть Майкла Джексона ледь не призвела до загибелі інтернету


Як смерть Майкла Джексона ледь не призвела до загибелі інтернету

Смерть знаменитостей чомусь завжди сприймається, як щось надзвичайне, особливо якщо справа стосується суперзірок на зразок Майкла Джексона. Його смерть спровокувала шквал активності користувачів, що призвело до аварійного припинення роботи найбільших інтернет-серверів.

Перші звістки про смерть Майкла з’явилися на порталі TMZ.COM – лос-анджелеському сайті про знаменитостей. На TMZ опублікували повідомлення “Сьогодні, у віці 50 років, помер Майкл Джексон”. Цю новину підтвердив і сайт газети Los Angeles Times. Звістка швидко поширилася по інтернету, на сайти Los Angeles Times і TMZ почали заходити мільйони користувачів – тому обидва сервера “впали” від навантаження.

Як смерть Майкла Джексона ледь не призвела до загибелі інтернету

Люди заходили в пошукачі і вводили одну і ту ж фразу “Майкл Джексон”. Спостерігаючи за мільйонами таких запитів, фахівці Google спочатку подумали, що їх пошуковик атакують хакери. Крім сайтів Los Angeles Times, TMZ і Google, від раптової навантаження “впали” Твіттер і Вікіпедія. Сервіс обміну інтернет-повідомленнями AOL був в “ауті” 40 хвилин. На Вікіпедії сторінку, присвячену Майклу Джексону, за одну годину переглядали близько мільйона користувачів (17 000 чоловік в хвилину). Загальний сплеск інтернет-активності в день смерті Майкла Джексона склав 20% – приблизно в два-чотири рази вище, ніж це відбувається під час якихось резонансних подій. Наприклад, вибухнула в США епідемія пташиного грипу 2009 року призвела до сплеску активності інтернет-лише на 5%.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!