10 маловідомих історичних фактів.


10 маловідомих історичних фактів.

1) У 1938 році Сталін запропонував льотчику Валерію Чкалову очолити НКВС. Погодиашись він – ймовірніше, не було б сумно відомої аварії літака, і ми пам’ятали б його як ката, а не героя-льотчика.

2) У дев’ятирічному віці майбутній маршал Георгій Жуков вирішив випробувати свою хоробрість і посперечався з друзями, що всю ніч проспить на кладовищі. І дійсно, загорнувся в овчину і спокійно спав до ранку.

3) Король Англії Генріх VIII отримав у сучасників прізвисько «Король Мідний Ніс». За дефіциту в казні він випустив замість срібних монет мідні, покриті тонким шаром срібла. У обігу монети стирались, і мідь проступала крізь срібло. На звороті монети був портрет короля анфас, самої опуклою частиною якого був, природно, ніс, срібло з якого стиралася швидше всього.

4) Наполеон проспав битву при Ватерлоо. Його мучив геморой, який лікували симптоматично – у міру появи болю впорскували клізмою знеболююче, викликало сильну сонливість. Бонапарт заснув перед боєм, і ніхто не посмів його розбудити до самої критичної хвилини.

5) Ще один приклад впливу ануса на історію. Людовік XVI мав вроджений дефект сфінктера, який не дозволяв йому стримувати гази. Постійне публічне гучне випускання газів сприймалося придворними й гостями як презирство до пристойності і неповага до самих гостям і придворним, надавало престолу ореол зіпсованості і додатково підштовхнула суспільство до повалення монархії.

6) залізниці в Росії вирішили будувати ширше, ніж в Європі з кількох причин:

– Відстань між рейками в Росії було розраховано інженерами як оптимальне виходячи з габаритів і ваги потенційних вантажів, у Європі ж рейки були прокладені по каретним коліях, що залишились з часів древніх римлян, відстань між коліс у яких було стандартним виходячи з розмірів двох коней.

– (і головне) відстань між рейками навмисне зробили відмінним від європейського з оборонних міркувань – щоб не дати потенційним загарбникам використовувати свої ешелони на нашій території.

7) Микола II мав військове звання полковника. Коли генерали і фельдмаршали вмовляли його пожаліти собі хоча б генеральське звання, він відповідав: «Ви, панове, про моє чині не турбуйтеся, ви про свою кар’єру думайте».

8) Пушкін загинув з вини секундантів, прагнули знизити ризик для обох дуелянтів. Дуельні пістолети, вибрані для поєдинку, були оснащені мірним ковпачком для пороху. Передбачалося заряджати від 1-го до 4 ковпачків в кожний пістолет. Секунданти зарядили по одному ковпачку, сподіваючись, що в гіршому випадку справа обійдеться легкими ранами. Якщо б вони зарядили по 4 ковпачка, результат був би прямо протилежним. Куля, що засіла у животі у Пушкіна, пройшла навиліт, залишивши несмертельню рану, а куля, що пробила біцепс його супротивника і зрикошетивши від ґудзика мундира, пробила б грудну клітку Дантеса зі 100%-вим смертельним результатом (при відтворенні дуелі на манекенах, при повному заряді ґудзик вилітав ззаду разом з кулею)

9) В XVI столітті відбулася одна цікава богословська дискусія між католиком Іоханном Райндольсом і протестантом Едмундом Рандольсом. Обидві сторони привели в ній вичерпні аргументи на користь істинності свого віровчення. А закінчився диспут переходом Іоханна у протестанти і Едмунда в католики.

10) В V столітті до н. е. спартанський полководець Павсаній зрадив батьківщину персам. Зрада було виявлено, і суд постановив покарати зрадника. Павсаній сховався в храмі богині Афіни. Його вбити на території храму було б святотатством, але зробити відплата теж хотілося… Спартанці знайшли вихід – замурували Павсанія в храмі.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!