Головні міфи про особистий розвиток.


Головні міфи про особистий розвиток.

Сподіваюся, що ви почерпнете багато цікавих думок, а може і категорично не згодні з думкою автора.

1. Будь тут і зараз!
Чомусь, начитавшись Ошо, люди переконані, що потрібно перебувати в моменті і думати про минуле або майбутнє – погано. Чорт візьми, думай скільки завгодно і про що тільки побажаєш. Просто не влаштовуй багатоденної ностальгії або улета в свою фантазію. Це малося на увазі духовними практиками, а не те, що не можна думати ні про що крім того, що відбувається в цю секунду.

2. Ніколи не здавайся!
Якщо ви будете рити тунель ложкою, навряд чи з цього вийде щось хороше. Зайве завзяття зрідка дійсно робить людину успішною, але зазвичай це тільки шкодить йому. Замість завзятості просто тверезо оцінюйте факти і міняйте стратегію, навіть якщо вона не відповідає початковим планом.

3. Повір у свою мрію!
Коли я бачу репости з бізнес-цитатника, моє тіло проймає тремтіння. Який сенс вірити в свою мрію, якщо ти нічого не робиш? Ну от серйозно: ви представили мрію, візуалізували її по повній програмі. Наблизилась вона до вас хоч на метр? Звичайно немає. Вірити в свою мрію і твердо йти до її досягнення – це різні речі.

4. Почате доводь до кінця!
Не знаю, я один такий, чи нас багато, але мені ніколи не подобалося доводити почате до кінця. Я відчуваю велику фрустрацію, якщо продовжую робити те, що почав навіть після того, як вже охолов (а охолоняю я в середньому через 1 день). Зґвалтування свого мозку і тіла ще нікого не призводило до хороших наслідків. Знайдіть людину, яка буде доводити почате до кінця, а самі кидайте справи на півдорозі і будьте щасливі!

5. Читай правильні афірмації!
«Я успішний». «Всесвіт рясна». «Я грошовий магніт». Людей, які вимовляють такі фрази, мало хто бачив на вулиці. А ось тренінги по успішному успіху і секретним секретів просто переповнені такими унікумами. Чорт візьми, ви правда думаєте, що сама фраза «Я грошовий магніт» додасть вам грошей? Особливо після того, як ви відкриваєте свій гаманець, а там хрумтить остання купюра в 1000 рублів? Де ж ваш магніт, а?

6. Ефективно використовуй свій час
Мене нудить від людей, які керуються заповідями Гліба Архангельського і принципами GTD. Якщо я сьогодні працювати не хочу і ця думка прийшла мені в голову тільки тоді, коли я відкрив кришку свого ноутбука, я мовчки його закриваю і їжу тусити до океану або читаю книжки вдома. Якщо і це набридло, я просто сідаю за комп’ютер і починаю серфити в інтернеті все, що мені цікаво. Так народжувалися багато геніальні ідеї для моєї компанії. Вмійте бути неефективним собі в задоволення.

7. Ти вершитель своєї долі, візьми життя під контроль!
Зрозумійте мене правильно, я не проти управління своїм життям. Але безглуздо заперечувати, що багато феноменальні результати, в тому числі і наукові відкриття (думаю, всі пам’ятають історію про День Велосипеда) відбувалися внаслідок звичайної випадковості. Точно так само, як ви зустрічаєтеся зі старим знайомим на вулиці, не чекаючи цього, в житті теж відбуваються багато речей, які ви не могли прогнозувати. Їх не треба контролювати, більше того – ви не в силах контролювати. Все, що нам залишається, – використовувати ці події з максимальною вигодою для себе.

8. Возлюби ближнього свого
Якщо хтось у вашому оточенні повний кретин, не варто себе обманювати. Якщо вас дратує ваш начальник, його не треба за це любити. Якщо вас б’є чоловік, просто піди від нього, і все. Замість того, щоб миритися з тими речами, які нам не подобаються в інших людях, оточіть себе тими, з ким вам цікаво і кого не треба терпіти.

9. Алкоголь – це зло!
Звичайно, я теж читав Аленна Карра. Так, я перестав пити і довгий час цим пишався. Я дивився на питущих людей, як на простих смертних, і те ж став помічати і серед інших людей, які не п’ють. В алкоголі мало хорошого, але якщо ви п’єте помірно і не для того, щоб познайомитися з красивою дівчиною і відвезти її на знімну квартиру (тому що без алкоголю тупо страшно) або п’яним знаходитися з друзями, тому що без спиртного з ними нудно, нічого поганого в цьому немає. Пийте помірно в своє задоволення, розуміючи, навіщо ви це робите і що отримуєте, і буде вам щастя.

10. Потрібно мати своє хобі
Треба не мати хобі, а заробляти на ньому. Не повинно бути у вас такого поняття – це робота, а це моє хобі. З ранку до вечора я займаюся роботою, по вихідних у мене є кілька годин для хобі. Робота і повинна стати вашому хобі!

11. Розширюй зону комфорту
Популярне переконання, що потрібно гнатися відчувати себе у всіх страшних ситуаціях. Адже як кажуть успехологи – «Енергія знаходиться там, де страх». Вчора вночі у мене вдома пробіг величезний тарган. З теорії зони комфорту мені треба було б обійняти його, загорнути в ковдру і покласти спати на сусідню подушку. Розширювати зону комфорту – це робити речі, які утримують вас від ваших цілей, а не просто поспіль шукати пригоди на голову.

12. Думай і багатій
Так, правда, сиди, думай і відчувай, як твої кишені наповнюються повітрям. Від «думання» ще ніхто не став багатшим. Людський мозок чіпляється за лазівки і завжди хоче їх використовувати. Фільм «Секрет» перестав працювати ще до того моменту, як його випустили. Для того, щоб розбагатіти, вам треба просто працювати. Думати – це привілей розбагатіли.

13. Не дивись телевізор
Не дивитися телевізор – це означає не дивитися новини, в яких вам промивають мізки. А якщо ти дивишся нейшнл джеографік, це набагато краще ніж сидіти вконтакте, імітуючи бурхливу робочу діяльність.

14. Радій тому, що в тебе є
Напевно, я здамся багатьом цинічним, але я вважаю, що більшості людей в СНД радіти нічому. Серйозно, як можна бути задоволеним від того, що у тебе дружина, яка компостує мізки. Як можна радіти начальнику, який покриває тебе матом і самореалізується таким чином. Перш ніж чогось радіти, влаштуйте своє життя так, щоб було чому радіти. А після цього вже можна попрацювати над тим, щоб отримувати більше задоволення від того, що у вас є. Але, чорт візьми, робити вигляд, що все нормально в той час, як ви страждаєте від свого життя, точно не варто. Це просто самообман.

15. Терміново знайди своє призначення
Та нема ніякого «призначення». Призначенням називають улюблену справу. Чому «знайди улюблена справа» нікого не мотивує? Вам хочуть донести, що це складно, а насправді це за 10 хвилин робиться. Займатися тим, що заряджає вас, можна вже сьогодні. Не треба відкладати це на наступне життя.

16. Ідеальна духовне життя – це життя ченця
Ченці – це звичайні труси, які бояться займатися своїм розвитком в соціумі і тому змотуються в якесь тихе місце, аби їх не чіпали. Почитайте Гурджієва, «Досвід Дурня» Норбекова, Кундаліні, «Еволюційну енергію в людині», «Ченця, який продав свій феррарі», в кінці кінців. Монахи самі прекрасно розуміють, що недостатньо сильні, щоб бути в соціумі. Тільки у нас їх вважають вершиною еволюції.

17. Геть офісне рабство, пізнай життя в подорожі
В кругосвітню подорож я вже 8 місяців і знаю, про що кажу. Життя в подорожі не змінюється. Змінюється обстановка вашого життя. Але якщо у вас замість щастя лайно і ви думаєте, що подорож все змінить – хаха. Нічого не зміниться, ви зміните тільки обстановку. Для того щоб бути щасливим, подорож вам зовсім не потрібно.

18. Не сиди в соц. мережах
Так користуйтеся ви ними, скільки хочете. Соц мережі – це добре і зручно. Деколи навіть з дуже діловими людьми можна переписуватися в соціалках. Нещодавно у мене була розмова в фейсбуці з СЕО однієї компанії, оборот якої в минулому році склав 25 млн доларів. А ще з 3-ма, у яких оборот від 5 до 10 млн доларів – у Вконтакті. Якщо своїм часом в соціальних мережах керуєте ви, а не вони, використовувати собі на благо, це дійсно ефективний інструмент.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!