Студентка розшифрувала «пекельну мелодію» з картини Босха


Студентка розшифрувала «пекельну мелодію» з картини Босха

На сідницях грішника з «Музичного пекла» великого художника можна розглянути ноти дивної мелодії. Американській студентці удалося розшифрувати «пекельну музику» і виконати її – вперше за останніх 500 років!!!

Знаменитий триптих Ієроніма Босха «Сад земних насолод» відвіку привертав увагу любителів живопису і мистецтвознавців. Власне, назву йому дали дослідники по темі центральної частини, присвяченої гріху похітливості.

Триптих нідерландського майстра, виставлений в мадридському музеї Прадо, складається з трьох стулок. Ліва з них показує події з останніх трьох днів створення світу. У передній частині стулки фігура Творця сполучає разом Адама з його майбутньою дружиною Євою.
Центральна стулка представляє унікальну для творчості Босха ідилію: величезний сад, заповнений голими фігурами чоловіків і жінок, які відверто веселяться і вдаються до любовних ігор. Експерти вважають, що великий художник прагнув таким чином зберегти плотську похітливість, наслідки якої явно видно на правій стулці триптиха.

«Музичне пекло» – так прийнято називати праву частину картини Босха із-за зображення на ній дивних інструментів. Тут можна побачити і арфу, на якій розіпнутий один з грішників, і лютню, якою катують музиканта, на чиїх сідницях записані ноти якоїсь мелодії.

Студентка розшифрувала «пекельну мелодію» з картини Босха

Здається дивним, що до цих пір ніхто з мистецтвознавців не спробував розшифрувати мелодію, відтиснену на «Музичному пеклі». Саме ця мелодія привернула увагу Амелії Хамрік, студентки, що вивчає музику в Оклахомськом Християнському Університеті.

“Я вирішила переписати цю мелодію по правилах сучасної музичної нотації, передбачивши, що тональність нижнього голосу – до мажор, як це було прийнято в середньовічних хоралах.”-Амелія Хамрік, студентка Оклахомського Християнського Університету

В результаті вийшла сповна приємна на слух мелодія, яка навряд чи асоціюється з трубами пекельного суду або зубовним скреготом страждаючих грішників.

Амелія вважає, що її робота над нотами далеко не закінчена. Зараз вона спільно з колегами з музичного факультету свого університету зайнята коректурою нот записаної мелодії, яка, можливо, незабаром прозвучить у виконанні справжнього хору.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!