Чому євреї багаті?


Чому євреї багаті?

Статистика показує дивовижний «єврейський феномен»: євреїв мало, але більша їх частина відноситься до найбільш багатих верств населення. Так, в Росії євреїв дуже мало – всього 0,1 %, якщо вірити даним перепису населення. При цьому в США, де їх, здавалося б, більшість, їх теж небагато – всього 2 %. І, тим не менш, в списку мільярдерів Форбс торік найбільше саме євреїв – 183 особи (23 % від загального числа). А в списку 40 найбагатших людей США євреї займають 45 %. Серед лауреатів Нобелівської премії – близько 20 % євреїв. Феномен на обличчя, а в чому ж його секрет?

Цьому питанню присвячено безліч праць. Наприклад, Стівен Сільбігер у своїй книзі «Єврейський феномен», називає сім основних причин багатства людей цієї національності:

1. Розуміння того, що реальне багатство – це знання. Ми на живому прикладі бачимо, що знання – сила. Євреї традиційно схильні до отримання знань і грамотному їх застосуванню. Нобелівська премія доводить це.

2. Дбайте про своїх близьких і вони подбають про вас. Общинність євреїв носить легендарний характер. Вони з радістю допомагають своїм близьким, знаючи, що у важкі часи також отримають необхідну допомогу. Будь-яке море буде по коліно, якщо знаєш, що тебе підтримує цілий народ.

3. Успішні люди – це професіонали та підприємці. Саме тому євреї так прагнуть розвивати свої професійні та ділові якості. Юристи, адвокати, бухгалтери, лікарі, музиканти – серед цих професій дуже багато євреїв і вони, як правило, є відмінними фахівцями. А про те, наскільки євреї заповзятливі, каже згаданий вище список Форбс.

4. Розвивайте впевненість у проведенні переговорів. Переговори – це головне в досягненні успіху. Правильно поставлена мова допоможе переконати партнера або клієнта, домовитися про потрібні умови.

5. Потрібно бути вибірково марнотратним і розумно економним. Скупість євреїв є основою для безлічі анекдотів, але саме вона допомагає їм піднятися на фінансові вершини. Марнотратство ж в певні моменти обов’язкове для демонстрації свого становища і завоювання потрібної поваги та довіри.

6. Потрібно пишатися своєю індивідуальністю. Євреї вважають себе обраним народом, і саме ця думка допомагає століттями справлятися з важкими гоніннями і підніматися на світові вершини. Кожна людина – це особистість, яка унікальна і неповторна. І це знання творить чудеса.

7. Потрібно володіти мотивацією доводити що-небудь. Єврей завжди готовий довести свою правоту. Він знайде тисячі способів зробити це. Така наполегливість і впевненість – запорука успіху будь-якої справи.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!