Китайці підробляють яйця! Чули про таке?


Китайці підробляють яйця! Чули про таке?

Фальшиві курячі яйця – штучні яйця, виготовлені з хімічних речовин, з вигляду дуже схожі на оригінальні. Виробляються в Китаї для незаконної реалізації під виглядом справжніх. Харчова цінність фальшивих яєць практично нульова, до того ж у них містяться речовини, здатні при тривалому вживанні завдати шкоди здоров’ю (наприклад, Aluminium Potassium Sulphate. Позначення за класифікацією харчових добавок: Е522. Інші назви: Сульфат алюмінію – калію, Alumen kalicum, Potassium alum, Kalialaun, Alaun).

Хімічний склад:
Шкаралупа складається з суміші карбонату кальцію, парафіну і гіпсу. Для жовтка і білка використовуються альгінат кальцію, желатин, пігменти.

Виготовлення:
Спочатку виготовляється жовток. Спеціально підготовлена хімічна подібна на білок суміш забарвлюється пігментом в жовтий колір і поміщається в спеціальну напівкруглу форму для додавання їй форми кулі. Потім форму з кулею занурюють у розчин вуглекислого калію для формування захисної плівки, яка не дозволяє «жовтку» розтікатися. «Білок» навколо «жовтка» робиться таким же чином, тільки в іншій формі овального виду. Після того, як заготівля яйця створена, її покривають штучною шкаралупою шляхом занурення в рідку суміш парафіну, гіпсового порошку і карбонату калію.

Поширення і реалізація.
Підробка курячих яєць є прибутковим підпільним бізнесом, так як їх собівартість не перевищує 25 % від вартості справжніх яєць. Підроблені курячі яйця регулярно зустрічаються у продажі у великих містах Китаю, таких як Пекін, Шанхай, Гуанчжоу. Крім цього, урядова газета «Нью лайт оф М’янма» офіційно оповістила, що багато яєць, що продаються на ринках і магазинах – підроблені.

Розпізнавання
-Хоча зовні відрізнити такі яйця практично неможливо, існує ряд способів їх розпізнавання.
-Шкаралупа трохи більш блискуча і шорстка. Але відмінності досить незначні, тому за зовнішнім виглядом визначити штучне яйце непросто.
-Структура «білка» є неоднорідною – розвалюється.
-Білок і жовток розбитого штучного яйця через деякий час утворюють однорідну масу, тому що зроблені з одного матеріалу.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!