Вісім цікавих фактів про Північну Корею


Вісім цікавих фактів про Північну Корею

Пропонуємо вашій увазі декілька цікавих фактів про КНДР, які ви, можливо, не знали.
1. Відомо, що в КНДР використовують радіоперешкоди для того, щоб захистити жителів республіки від прослухування «небажаних» передач зарубіжних станцій, а також Вільного Північнокорейського Радіо (Free North Korea Radio). Передачі останнього включають інструкції того, як покинути цю країну, і інші повідомлення ненаціоналістичного характеру. Вважається, що на цій радіостанції працюють в основному північнокорейські біженці.

2. На території Північної Кореї користуватися Інтернетом можуть лише співробітники деяких установ. Для всіх інших жителів КНДР доступна національна комп’ютерна мережа – Кванмен. Центр комп’ютерної інформації Північної Кореї відповідає за наповнення цієї мережі. Він вивантажує з Інтернету нейтральні в ідеологічному плані матеріали, на зразок природничонаукової і технічної інформації, і закачує їх в Кванмен. Окрім цього, в північнокорейській мережі існують сайти для спілкування і дозволені ресурси приватних користувачів.

3. Туризм в Північній Кореї організовується лише державною компанією Korea Travel International. Всі відвідувачі КНДР переміщаються по країні лише у супроводі двох провідників, що говорять, як правило, на рідній мові туриста. Більшість відвідувачів приїжджають туди з Китаю, Японії і Росії.

Для громадян Південної Кореї практично неможливо отримати візу в КНДР. Вони можуть отримати дозвіл на в’їзд лише до спеціальних туристичних зон. До таких особливих територій, до речі, відноситься район гори Кимган, який займає площу 530 км.квадратних і вважається одним з найкрасивіших місць КНДР. У 2008 році ця туристична зона була закрита для відвідин іноземних громадян із-за вбивств південнокорейської жінки прикордонниками, яка, як вважається, випадково зайшла на військову територію Північної Кореї.

4. Одні з найпопулярніших подій, що відбуваються в Північній Кореї, – це масові ігри. Вони є виступом великої кількості людей, що складається з синхронних танців і гімнастичних етюдів. «Ігри» проводяться в столиці Північної Кореї, Пхеньяні, але на різних майданчиках, які вибираються залежно від масштабності ігор. До речі, наймасштабніші і триваліші масові ігри («Аріран») проводилися шість вечорів кожного тижня протягом двох місяців, і в них взяло участь більше 100 тисяч чоловік.

5. Багато громадян Північної Кореї страждають від недоїдання, пов’язаного з недосконалою програмою розподілу продовольства в цій країні і підходом «їжа, перш за все, військовим». Згідно докладу ООН, 60% північнокорейських дітей недоїдають, а 16% страждають з голоду.

6. Північна Корея є одна з самих грамотних країн в світі, середній рівень письменності в КНДР – 99%

7. Для розвитку самостійності і творчих якостей у дітей в північнокорейських школах активно застосовується евристика, тобто школярів виучують неусвідомленим (інтуїтивним) методам вирішення завдань.

8. З Пхеньяну в інші регіони Північної Кореї люди зазвичай подорожують на поїзді. Проте через нестачу технічного обслуговування залізничної інфраструктури поїздка, наприклад, з Пхеньяну в місто Кесон (193 км.) може зайняти 6 годин.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!