Чому споживання яєчних жовтків прирівняли до куріння?


Чому споживання яєчних жовтків прирівняли до куріння?

Доктор Девід Спенс (David Spence) спільно із співробітниками університету Західного Онтаріо в Канаді встановив пряму залежність між кількістю з’їдених яєчних жовтків і серцево-судинними захворюваннями.

Для свого дослідження медики вибрали 1200 пацієнтів і пацієнток у віці 61-62 років, що спостерігалися в клініці профілактики судинних захворювань. В ході збору анамнезу учені приділяли особливу увагу кількості викурюваних сигарет в день і кількості з’їдених яєць в тиждень. У результаті з’ясувалося, що яйця, що містять велику кількість холестерину, сприяють появі нальоту на внутрішніх стінках кровоносних судин і збільшують схильність пацієнта до утворення холестеринів бляшок (дослідження проводили за допомогою ультразвука).

Відомо, що вже після 40 років загальна площа покриття сонної артерії бляшками холестеринів у людини поступово збільшується. Проте у людей, що палять, і любителів жовтків цей процес відбувається в рази швидше, пояснюють канадські медики.

Доктор Спенс виявив, що при вживанні три і більше яйця в тиждень холестерин відкладається на стінках судин і тим самим збільшує ризик інфаркту, інсульту, розвитку атеросклерозу або ішемічної хвороби серця. При цьому не мають значення стать людини, його кров’яний тиск, рівень холестерину, індекс маси тіла і наявність шкідливих звичок. Виходить, щоб захистити себе від атеросклерозу і інших серддечно-судинних захворювань, необхідно утримуватися як від куріння, так і від сповна нешкідливої яєчні на сніданок.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!