Цікаві факти про Єгипет


Цікаві факти про Єгипет

Єгипет – країна з багатою історією, яка приховує в собі безліч таємниць, що відокремлює нинішнє покоління, від колись існуючої могутньої цивілізації. Давній Єгипет по праву називають колискою цивілізації.
Відомий той цікавий факт, що саме в Єгипті були вперше виготовлені замок і ключі до нього, гребінець і ножиці, макіяж і дезодорант, зубна щітка з пастою.

Жінки в давньому Єгипті, на відміну від сучасних жінок, використовували косметику, виключно лише як засіб від пекучих сонячних променів.

95% територій Єгипту це пустеля. Основна частина населення Єгипту проживає на 5% територій.

Цікаві факти про Єгипет

Єдина річка яка є в Єгипті це — Ніл. Ніл ділить Єгипет на дві частини — Нижній Єгипет (дельта Нілу) і Верхній Єгипет (все, що вище за течією від Каїра). Верхній Єгипет — це в основному відсталі сільськогосподарські райони. Жителі Верхнього Єгипту з їх сільським устроєм життя — об’єкт всіляких жартів і анекдотів, що дуже нагадують наші анекдоти про чукчів.

Цікаві факти про Єгипет

Основний дохід, Єгипет отримує як це не дивно зовсім не від туризму, а з мит, які взимаются з судів, проходящих по Суецькому каналу. Друга стаття доходу Єгипту це нафта, а туризм як джерело доходу знаходитися лише на третьому місці.

Суецький канал на сьогоднішній день є найбільшим в світі каналом. Він був побудований в 1869 році і з’єднав між собою Середземне і Червоне море. Наприклад — знаменитий Панамський канал в два рази коротший за Суецький.

Асуанська гребля, зведена для того, щоб оберегти сільськогосподарські поля від розливів Нілу, – наймасивніша споруда в світі. По кількості витраченого на її будівництво матеріалу вона в 17 разів перевершує піраміду Хеопса.

Варто відзначити той цікавий факт, що в результаті зведення Асуанської греблі, утворилося озеро Насера – яке у свою чергу так само є найбільшим штучним водосховищем в світі.

Дахи багатьох будинків в Єгипті недобудовані, а в деяких і зовсім відсутні. Цей цікавий факт пояснюється тим, що доки біля будинку немає даху, він за Єгипетським законодавством вважається недостроєним, а отже, за цей будинок можна не платити податок на нерухомість.

Піраміда Хеопса — це єдине з «Семи чудес світу», яке збереглося до наших днів. Висота піраміди — 137,2 метра. Піраміда Хеопса складена орієгтовано з 2,3 мільйонів кам’яних кубів, які у свою чергу укладених в 203 яруси. Середня вага такого куба приблизно — 2,5 тонни, але попадаються і більші, вага яких доходить до 15 тонн.

Цікаві факти про Єгипет

Єгиптяни першими стали виплавляти скло.
Єгиптяни першими ввели у вживання парик, який вони надівали на коротко обстрижене волосся.
Цемент так само був винайдений єгиптянами. Голбуів, як поштових птиць, першими стали використовувати єгиптяни.
Єгиптяни першими почали використовувати протизаплідні засоби.
365 календарних днів і 24-годинний день – також винахід древніх єгиптян.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!