І жили вони довго І щосливо: 7 правил як зберегти любов.


Знайти свою другу половинку не так вже просто. Ще складніше вибудувати стосунки так, щоб сімейний човен не перетворилася на «Титанік » і не пішов на дно, розбившись об побут. Все в наших руках: ми можемо вбити любов, а можемо і врятувати.

І жили вони довго І щосливо: 7 правил як зберегти любов.

1. Озбройтеся теорією про фазах любові.

Хвилювання перед кожним побаченням, пожежа пристрасті і водоспад ніжності, чарівний секс і постійне бажання тримати чоловіка за руку 24 години на добу … Ви думаєте, що якщо цього вже немає, то любов пішла і вам з партнером теж пора прощатися ? Помиляєтеся! Насправді ви просто підійшли до кінця першої фази – фази «симбіозу». Наступним етапом у відносинах неминуче стає фаза дистанціювання. Чоловіки дистанціюються, відновлюючи зустрічі з друзями або заняття своїм хобі (якщо їх «тримати на короткому повідку», вони можуть почати віддалятися та іншими, набагато менш нешкідливими способами – наприклад, йти в алкоголізм чи хвороба). Жінки роблять те ж саме, але іншими методами – починають сваритися з партнером або відмовляються від сексу. Потім починається справжня боротьба за владу в сім’ї (а заодно і встановлення меж і правил) Основна характеристика цієї фази – прагнення обох до автономії та організації особистого простору. На жаль, на цьому етапі одні пари воліють завершити стосунки. Інші продовжують жити разом, «нарощуючи » при цьому внутрішню готовність піти у будь-який момент. Треті починають бачити в колись коханій людині ворога і розв’язують домашню війну, в якій переможців не буде. Злиття і дистанціювання, залежність і незалежність, страх близькості і інтимність, можливість появи третього у відносинах і пов’язані з ним почуття – сорому і ревнощів – кожна з цих фаз вписується в природний цикл, кожна з цих фаз потрібна для того, щоб вивести партнерів на новий рівень відносин.
Що можна зробити: під час кризи не соромтеся відстоювати свою точку зору, сперечайтеся і сваріться – це нормально! Головне – не використовуйте аргумент «! Якщо ти так себе ведеш, значить ти мене не любиш» і не погрожуєте піти, навіть якщо ви ображені і розчаровані.

І жили вони довго І щосливо: 7 правил як зберегти любов.

2. Залишайтеся жінкою.

На початку роману і чоловік, і жінка буквально розквітають, бо відчувають, що вони улюблені і бажані. Кожен раз, спілкуючись з другою половинкою, вони отримують від неї підтвердження своєї мужності чи жіночності. Додамо до цього компліменти – і партнера, і оточуючих – і стає зрозуміло, чому наша самооцінка злітає до небачених висот. Проте з часом палкі захвати улюбленого стають не такими вже палкими, пристрасть починає згасати – в результаті страждає і самооцінка. У цей момент важливо не вимагати від свого партнера визнання своєї привабливості (втім, випрошувати його схвалення теж не варто ) – це може призвести до прямо протилежного результату.
Що можна зробити: не ” резервуйте» свою привабливість і сексапільність виключно для коханого. « У примусовому порядку » змушуйте себе нею користуватися – фліртувати, стріляти очима и.т.д, коли виходите на люди. Правило таке: чим більше ви подобаєтеся іншим чоловікам, тим більш привабливою ви будете для власного чоловіка. Трохи ревнощів у відносинах не завадить, це все одно, що додати в суп сіль, головне – не пересолити!

І жили вони довго І щосливо: 7 правил як зберегти любов.

3. Розставте пріоритети: спочатку «Я», потім «Ми»

Якщо ви сприймаєте себе скоріше як половинку від цілого під назвою «Ми» (і так і говорите « Ми прийдемо », «Ми подумаємо » і.т.д.), то в цих стосунках ви – залежна частина. Чим більше ревнуєте, чим більше відчуваєте, що не можете жити без коханого, тим сильніше ваш партнер відчуває, що його зв’язали по руках і ногах, і мріє вибратися з домашньої « тюрми» на свободу (а іноді і не тільки мріє ). Може бути й навпаки – ваш партнер не може і кроку без вас зробити, так що ви постійно відчуваєте, що вас тримають на короткому повідку.
Що можна зробити: у тому, що « Я» + «Я» час від часу перетворюються на «Ми», немає нічого поганого. Інша справа, що для збереження відносин необхідно, щоб «залежний » і «вільний» час від часу мінялися ролями. Якщо ви відчуваєте, що «застрягли » в одній з цих ролей, подумки «відмотати» плівку, на якій «зняте» ваше життя до того моменту, коли вам доводилося грати іншу роль, і згадайте, як це було (навіть якщо досвід ви отримали в інших відносинах, він все одно вам стане в нагоді ). Крім цього, «залежна» частина має сенс зосередитися на власній автономії і розібратися зі своїм прагненням до свободи, незалежності. А «незалежна » сторона подумати над тим, яким чином можна транслювати другій половині відчуття надійності, яке примирить її з вашою жагою свободи. У будь-якому випадку чудово, якщо у вас крім чоловіка і спільних друзів, є власние коло спілкування ( установка «Мій чоловік – мій найкращий друг і більше мені ніхто не потрібен» чревата втратою сенсу власного життя ).

І жили вони довго І щосливо: 7 правил як зберегти любов.

4. Змиріться з тим, що він все ще не навчився читати ваші думки

«Якщо він мене любить, значить повинен здогадатися, що мені потрібно» – ця жіноча установка, втім, як і «логічний» висновок, з неї зроблений – «А раз не здогадується, значить, що він мене розлюбив». Безліч сексуальних проблем виникають через невміння говорити про цей бік відносин. З мовчазної «згоди» обох партнерів зароджується, а потім роками практикується один і той же ритуал, який з часом перетворюється на відпрацьований (але такий нудний!) Набір рухів.
Що можна зробити: як би важко не було, говорите з чоловіком про секс. Тільки не захоплюйтеся і не перетворюйте своє звернення в обвинувачувальну промову. Ваше завдання – не критикувати партнера (від цього стане тільки гірше), а розповісти йому про те, що саме вам потрібно, викладайте свої бажання чітко і дохідливо.

І жили вони довго І щосливо: 7 правил як зберегти любов.

5. Припиніть ходити по одним і тим же граблях.

Проаналізуйте свої сварки з чоловіком. Запитайте себе, яку стратегю ви використовуєте, з’ясовуючи стосунки? Як правило, коли пара скандалить, манера поведінки партнерів завжди одна і та ж (ми ведемо себе як ображені діти і несвідомо використовуємо ті ж самі прийоми, якими користувалися наші батьки, коли сварилися ), сценарій однаковий, тільки зміст різний. Ніхто інший не може зрівнятися з коханою людиною в «мистецтві» виведення нас з себе – адже він точно знає, на яку хвору «кнопку», потрібно натиснути, які слова сказати, чому дорікнути (справедливості заради зауважимо, що й ви володієте подібним таємним знанням ). Розвиток подій вельми передбачувано – ми «підриваємо», а потім ще й сердимося на себе через те, що дозволили собі так відреагувати на провокацію.

Що можна зробити: за великим рахунком, за допомогою сварки ми хочемо домогтися уваги з боку партнера, його любові або контролю над ситуацією. Скористайтеся східною мудрістю, яка свідчить, що найкращий бій – це той, який так і не розпочався. Відмовтеся від звичної стратегії – не нападаючи. Не потрібно доводити чоловікові свою правоту, просто вислухайте те, що він хоче вам сказати ( навіть якщо ви знаєте, що він не правий ) і спробуйте не просто зрозуміти його, а й відчути те, що він відчуває.

6. Перемикайтеся з думок на почуття.

Східний і західний спосіб життя дуже сильно відрізняються один від одного. Європейці тільки й роблять, що думають, аналізують, планують, організують і т.д. І в цьому не було б нічого поганого, якби не забували в моменти близькості переключатися на емоційну хвилю.
Що можна зробити: щоб навчитися зупиняти круговерть думок, почніть хоча б правильно дихати, концентруючись на тому, що відбувається з тілом. Керуйтеся наступним принципом: глибоке дихання посилює наші почуття, а поверхневе – роботу інтелекту. Частіше виконуйте вельми приємні тактильні вправи на розвиток власної сексуальності.

7. Частіше згадуйте, чому ви вибрали саме цього чоловіка.
Навіть якщо друзі та знайомі вважають вас ідеальною парою, бувають дні, коли ви волею-неволею задаєте собі питання: «Про що я думала, коли вибрала цього хлопця». У цей момент все чудове і світле, що було між вами, непомітно відходить кудись на другий план.
Що можна зробити: увімкніть свою особисту «машину часу» – поверніться в ту пору, коли ви були закохані по вуха в цю людину і згадайте, що вас тоді в ньому зачарувало ? Збережіть це відчуття і поверніться в сьогодення!

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!