Цікаве зі світу живої природи


Цікаве зі світу живої природи

Здавалося б, про дивовижний світ живої природи все відомо, написані тисячі томів популярних книг, зняті сотні кіно-і відеофільмів. І все одно він не перестає дивувати і радувати нас все новими і новими таємницями.

У сов дуже цікавий метод виховання пташенят. У свої гнізда вони підкладають маленьких змій, що харчуються тим же, чим і самі птахи. Борючись зі змійками за принесену матір’ю здобич, пташенята швидко звикають до суворих правил життя.

Дельфіни й морські черепахи, виявляється, відмінні друзі. Коли черепахи припливають до Нікобарських островів для відкладання яєць, вони не виходять на берег доти, поки дельфіни не дадуть особливий сигнал: «узбережжя безпечне».

В Австралії кошеня на ім’я Кімба забули в пральній машинці. Після 30 хвилин прання, подолавши режими полоскання і віджимання, кошеня вижило й відбувся лише рясною сльозотечею.

Символ штату Гаваї – риба спінорог. На місцевій мові вона зветься хумухумунукунукуапуаа, або просто хумухуму.

Жуки-бомбардири захищаються від недоброзичливців, вистрілюючи нагрітою до температури кипіння сумішшю токсичних речовин. Деякі вчені схиляються до того, що такий складний механізм захисту з’явився в ході еволюції.

Свій механізм захисту є і у курки. Якщо притиснути голову птаха до землі і накреслити пряму лінію від дзьоба, вона надовго впаде в гіпнотичний стан. Вчені вважають, що курка приймає лінію за змію і прикидається мертвою.

У 1872 році на Ямайці трапилося нашестя гризунів і для боротьби з цією проблемою туди завезли мангустов. Але ті виявилися справжніми ненажерами: вони винищили не лише щурів, але і жаб, ящірок і навіть птахів. Тепер головна проблема Ямайки – мангусти.

Професор Ал ан Портман з Зоологічного інституту в Базелі винайшов шкалу розумових здібностей для тварин. Відповідно до експерименту, самим дурним виявився бегемот, який набрав лише 18 балів з 200.

Цікаве зі світу живої природи

Жирафи здаються неповороткими лише на перший погляд, насправді ж вони непогано бігають і стрибають. Тікаючи від небезпеки, ця тварина здатна розвивати швидкість до 55 км / год, а також долати півтораметрові бар’єри.

Чорний стриж – рекордсмен польотів. Він здатний парити в повітрі без посадки 2-4 роки. Молоді пташки пролітають близько 500 тисячі кілометрів, перш ніж вперше приземляються.

Пташенята фламінго з’являються на світ білими. Але поступово їх пір’я набувають рожевого відтінку. А все тому, що харчується цей птах маленькими червоними рачками, в яких міститься фарбувальний пігмент каротиноід.

На території Нідерландів живе близько 5 трильйонів павуків, тоді як населення цієї країни – 15 мільйонів чоловік. Страшно подумати, що якби павуки плекати не комахами, а людьми, вони б з’їли їх за три дні.

Цікаве зі світу живої природи

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!