Цікаві факти про фізику


Цікаві факти про фізику

І так , цікаві факти про фізику , які ми чули в школі і які не потрапили в програму.

Фізика звуку. Всі знають великого композитора Бетховена , який був глухим , але навряд чи хто знає , що він все-таки чув музику , адже його внутрішнє вухо було здоровим. Він брав тростину і одним кінцем приставляв до рояля , а за іншою брався зубами , тим самим звук проходив через нього до самого внутрішнього вуха .

Глухі люди часто танцюють і розмовляють по телефону , притискаючи останній до скроневої кістки , а танець відчувають через підлогу і кістки.

Цікавий факт про інфразвук . Інфразвук – це звукові коливання частотою менше 16 Гц . Колись до спектаклю про середньовічні часи в театр для фізика Р.Вуда замовили величезну трубу , десь 40 метрів завдовжки. Труба ж , у свою чергу , видає тим нижче звук , чим вона довша . За ідеєю звук повинен був виходити частотою 8 Гц , і людина його не почує , але трапився конфуз. Коли скористалися трубою , звук досяг альфа – ритму головного мозку (5-7 Гц) , що викликало у людей паніку і страх. В результаті глядачі почали розбігатися , викликавши величезну тисняву. Це дуже небезпечний звук. Їм навіть намагалися пояснити таємничі події в бермудському трикутнику . Гіпотеза була така: вітер , відбиваючись від довгих океанських хвиль , міг породити інфразвук , який приводив до трагічних наслідків для людей.

Резонанс. Солдати крокуючі в ногу або просто вітер можуть викликати резонанс і зруйнувати міст . Це відбувається якщо власна частота моста співпаде з возмущающей силою. Історія знає багато таких випадків . Так , наприклад , в 1940 р. обрушився міст Тейкома в США від автоколивань , викликаних вітром . У 1906 році зруйнувався міцний міст через річку Фонтанка , так загін солдатів йшов у ногу .

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!