Найкращі винаходи жінок


Найкращі винаходи жінок

1. Астролябія
Прилад для виміру координат небесних тіл винайшла жінка-учений, філософ, астроном і математик Гипатія Александрійська в 370 р. до н.е.

2. Рожеве шампанське
Ніколь Барбье Кліко в 1808 році розробила технологію «ремюажа», завдяки якій шампанське за три місяці позбавляється від осаду і стає кристально прозорим, здобула справжній успіх, значно поліпшивши якість напою.

3. Циркулярна пила
Табіта Беббітт довго спостерігала за чоловіками, зайнятими розпилом спеціальноюпилою з двома ручками, за які потрібно тягнути то вперед, то назад. Хоча навантаження на обох чоловіків було однаковим, колоди розпилювалися лише тоді, коли пила рухалася вперед, а при зворотному русі з колодою нічого не відбувалося. Беббітт подумала, що це марна трата енергії, і в 1810 році створила прототип циркулярної пили, яка пізніше стала використовуватися в лісопильній промисловості.

4. Перископ для підводних човнів
За допомогою цього приладу, який запатентувала в 1845 році Сара Метер, визначають відстань до спостережуваних об’єктів.

5. М’ясні консерви
В 1873 році на усесвітній виставці у Відні наша співвітчизниця Надія Кожіна продемонструвала спосіб приготування м’ясних консервів, за що і отримала медаль.

6. Посудомийна машина
Недолічившись декількох тарілок зі свого коханого фарфорового сервізу, Джозефіна Кокрейн створила машину, яка лише миє посуд, а не б’є. Це сталося в 1886 році, але лише через 40 років, пристрій Кокрейн був визнаний необхідною річчю в господарстві.

7. Бюстгальтер
Ця деталь жіночого гардероба була запатентована Ерміні Кадоль у Франції в 1889 р. У своїй корсетній майстерні пані Кадоль виставила виріб, що отримав назву «Le Bien-etre» («благополуччя»). Чашки цього бюстгальтера підтримували дві сатинові стрічки, а ззаду вся ця конструкція прикріплялася до корсета.

8. Снігоприбиральна машина
Чистота має бути не лише в будинку, але і на вулицях, вирішила звичайна секретарка Синтія Вестовер і зібрала прадідуся сучасних машин для чищення вулиць від снігу в 1892 році.

9. Склоочисники
Перші двірники для автомобіля винайшла Мері Андерсон в 1903 році. Їй стало жалко водія, який вимушений був під час завірюхи щохвилини зупиняти машину і згрібати сніг з вітрового скла.

10. Фільтр для кави
Завдяки Мерлітте Бенц любителі посидіти за чашкою кави позбавлені від утомливої процедури по приготуванню порції іншо-третьої. Перший фільтр-конус для кави Мерліта скрутила власноручно з листка учнівського зошита з 1909 року.

11. Глушник для автомобіля
Цей акустичний фільтр винайшла Ель Долорес Джонс в 1917 році, після чого світ довкола нас став трішки чистіший.

12. Підгузники
Втомлена мама і домогосподарка Маріон Донованв 1917 року сіла за швацьку машинку з душовою завіскою і, після декількох спроб, створила водонепроникні покриття для підгузника. На відміну від гумових повзунків, які вже були на ринку, дизайн Донован не викликає попрілостей і не зжимав шкіру дитинки.

13. Шоколадне печиво
Під час приготування печива по класичному рецепту Рут Уейкфілд в 1930 році, пішла на експеримент, розтопивши плитку шоколаду і додавши його в тісто. Вийшло дуже смачне печиво, яке пізніше Рут з чоловіком запустили у виробництво.

14. Wi-Fi
Хеді Ламарр отримала скандальну славу після того, як знялася у фільмі чехословацького режисера Густава Махатого, де вперше в історії кіно була відверта сцена сексуального характеру, за що Адольф Гітлер назвав її ворогом Третього рейху, а римський папа Пій XII призвав добрих католиків не дивитися фільм. Але Хеді захоплювалася не лише кіно. У 1941 році вона запатентувала секретний засіб зв’язку, який динамічно змінював частоту мовлення, щоб утруднити перехоплення противником. З 1962 року цей пристрій використовувався в американських торпедах, а нині використовується в мобільному зв’язку і Wifi.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!