Чому притягуються протилежності?


Чому притягуються протилежності?

Кілька років тому на щорічній конференції Європейського суспільства генетики лабораторії тканинної сумісності і імуногенетики університету Парани під керівництвом професора М. Бікальо надали результати вивчення відмінностей в геномі у партнерів. Були проаналізовані дані 90 родинних пар, які порівнювали з даними пар, сформованих випадковим чином. В результаті вийшло, що в реально існуючих пар генетичних відмінностей набагато більше.

Професор Бікальо пояснила, що багато хто передбачає, що люди вибирають як партнерів схожих на себе людей, але це не так. В процесі вибору головну роль грає підсвідомість, яка підштовхує людей до протилежностей. Адже зв’язок з людиною, відмінним набором генів, що володіє, дає більше гарантій в народженні здорового потомства.

Доктор наук Л.Брюн продемонструвала студентам парні фотографії, з яких попросила вибрати ті, які здадуться їм привабливими. Перед цим психологи підретушували фото, щоб деякі з них були схожі на самих випробовуваних. У першому завданні студентам потрібно було вибрати тих людей, яким вони могли б довіритися. Більшість студентів вибрали схожі на себе фото. У другому завданні, при виборі сексуальних партнерів, вони, навпаки, вибрали фото з протилежною зовнішністю.

Брюн вважає, що це обумовлено тим, що фізично схожі на нас люди, викликають у нас відчуття спорідненості, тому ним нам найлегше довіритися, в цей час, сексуальні стосунки з ними неможливі. Окрім цих чинників психологи відзначають і такий важливий параметр, як психологічна сумісність. У чомусь можна бути схожими, але в чомусь потрібно і доповнювати один одного. Щоб побудувати гармонійні стосунки, необхідний однаковий стиль життя, а також збіг основних цінностей. Окрім цього, навіть над гармонійними стосунками все одно потрібно працювати обом партнерам. Необхідно вчитися сприймати і приймати людей такими, які вони є, подавати підтримку і цінувати один одного.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!