Етапи деградації сім’ї


Етапи деградації сім'ї

Давайте поговоримо і про те , які етапи проходить сім’я , коли починаються проблеми. І що буде , якщо їх не вирішувати.

Спочатку ми сповнені оптимізму , ми один одному подобаємося і хочемо , щоб це тривало вічно .

І в цій точці – поки все добре – потрібно розвиватися . І в наше століття стояти на місці означає таку ж деградацію , як і йти вниз.

Велика помилка людей , що вступають у шлюб , що вони думають , що все само налагодиться і збережеться. Якщо я не буду робити нічого жахливого , то значить , автоматично все буде добре. Але виявляється , що родини дуже рідко руйнуються від якогось одного серйозного проступку . Найчастіше невдоволення копиться по крапельці щодня. І одного разу якась маленька крапелька стає останньою .

Давайте розглянемо , як накопичуються ці крапельки – і можливо , це допоможе вам визначити , наскільки заповнений ваш сімейний посудину невдоволення.

Перша стадія . Роздратування .

Сильне занепокоєння , все дратує. Дружина стає нервовою, починає вибухати з приводу і без . Цю стадію проходять всі пари в період притирання .

Звідки виникає роздратування? Так як в таких сім’ях у чоловіка немає віри , то немає і мети в житті. Його життя стає монотонної рутиною – робота -дім- робота -дім- риболовля. Жінку це дратує, бо будь-яка жінка завжди хоче розвитку ( але щоб хтось це зробив за неї , а вона розповість як ) . Чоловік же не розуміє , чому дружина незадоволена – все для неї роблю , працюю , чи не гуляю …

Замкнуте коло першого рівня – він ні в що не вірить і нікуди не прагне. Вона перестає йому довіряти і дратується . Її недовіру посилює його безвір’я . Що на цьому етапі може жінка ? Навчитися довіряти своєму чоловікові , який би шлях він не обрав .

І далі у них три шляхи. Хтось починає розвивати відносини – і відновлює гармонію. А хтось одразу розбіжиться , злякавшись труднощів . І підуть далі шукати щастя і принца. Є ті , хто розуміють , що розлучення не вихід. Але розвивати відносини не вміють. Тому вони залишаються і терплять. Але якщо вони не розвиваються , то переходять до другої стадії руйнування сім’ї .

Друга стадія . Агресія чоловіка і скритність дружини.

Коли чоловік ні в що не вірить , жінка поступово втрачає до нього довіру. Вона не може повністю бути відвертою з ним , не може сподіватися на жіноче щастя. Тому як по- справжньому щасливою жінка стає там , де може відкрити своє серце.

Коли жінка перестає довіряти чоловікові , вона відразу починає шукати іншу точку опори – і найчастіше в своїй голові. Якийсь ідеал чоловіка , який зміг би зробити її щасливою. Це може бути тато , брат , колишній чоловік або колега з роботи. Найчастіше на цьому рівні фізичної зради немає. Але сам факт зради вже присутня. Подумки дружина ставить хрест на свого чоловіка , вважаючи , що він не кращий варіант для неї.

Чоловік же це відчуває. Навіть якщо про це не говориться. Він відчуває цю жіночу зраду на тонкому рівні , і його це виводить з себе . Він стає дуже агресивним , бо не розуміє, що відбувається . Дружина не відкриває йому серце , бо в серці знаходяться думки про іншого чоловіка . А чоловік не може зрозуміти поведінки дружини. Що б він не зробив – це не так. Тому що тато робив інакше . Чи тому що колишній чоловік ніколи не дарував їй букети менше ніж з 21 троянди. Чи тому що старший брат завжди мив посуд .

Чоловік за природою не телепат . Тому дружина , відкриваючи серце , полегшує йому життя. Він заспокоюється , знаючи , про що вона думає і чого хоче. Коли він цього не знає – то дружина стає котом в мішку. Бомба уповільненої дії , яка може рвонути в будь-який момент .

Скритність дружини збільшує агресивність чоловіка , а агресія з боку чоловіка збільшує скритність дружини. Це стає замкнутим колом , який повинен розірвати хтось один. Якщо ми говоримо про нас , жінках. То на цій стадії потрібно вчитися відкривати чоловікові серце , як би складно це не було.

Третя стадія . Жадібність чоловіка і брехня дружини.

Коли дружина перестає бути вірною своєму чоловікові – навіть у розумі – поступово він стає скупим і дріб’язковим . Він просто не хоче нічого вкладати в « чужу» жінку. Хоча чоловік ці думки і не озвучує – він все це відчуває. Що його дружина йому не належить , що його порівнюють , препарують . Тоді навіщо заради неї намагатися і в неї вкладатися ?

А дружина , яка стикається з дріб’язковістю чоловіка , починає брехати. Починаючи з простих речей – вартості її сукні або дитячих чобіт. Далі вона може його обманювати в тому , куди вона збирається і навіщо. У неї з’являються свої «заначки » – і тут жінки значно винахідливішими чоловіків!

Я пам’ятаю одну жінку , яка весь одяг чоловікові та дітям купувала в Second – hand . Ще якусь частину брала у знайомих , яким вона вже не потрібна. Далі вона прилаштовується клейкі цінники і складала вартість « нової» сорочки. Різницю між тим, що дав чоловік і реальними витратами , складала в свою кубушку . Кубушка зберігалася у неї в офісі , в таємному ящику стола.

Чоловік цей обман відчуває , хоч пояснити це важко . Тому він взагалі перестає давати дружині гроші. Починає контролювати кожну копійку. Від чого дружина стає ще більш жадібної та ще більше бреше.

Знову замкнуте коло – вже третього рівня. Розірвати його можна знову ж , звернувши увагу на свої недоліки. Для жінки рецепт в тому , щоб говорити чоловікові правду. Навіть якщо правда не дуже приємна . І почати вчитися бути задоволеною тим , що у неї вже є. Навчитися дякувати чоловіка за те , що він вже дає їй .

Четверта стадія . Жорстокість чоловіка і заздрість дружини.

На цьому етапі чоловік переходить всі межі. Він уже лається матом – і на дружину , і на дітей. Він може почати піднімати руку на них та іншими способами виявляти свою жорстокість.

А дружина в цей час , втративши віру у власне щастя , стає плетуха . Вона починає жити чужими життями , намагається всім насолити , всім заздрить . Особливо тим , у кого сімейне життя складається краще. Вона постійно всіх критикує – і чоловіка в тому числі.

Заздрість жінки немов розпалює в ньому жорстокість кожен раз – і зупинитися неможливо . У цій ситуації прогресу досягти складніше , тому що кожен з подружжя вже знаходиться в ілюзії , що винна тільки друга сторона . Дружина думає , що чоловік її тиран , а вона – Білосніжка . Чоловік же вважає , що дружина – змія підколодна , яку він на грудях пригрів .

І найскладніше на цій стадії – побачити свій недолік , щоб почати його змінювати. Для жінки тут потрібно зустрітися зі своєю заздрістю. І навчитися не тільки не критикувати інших , але і почати шукати в інших людях хороше. Вчитися бажати іншим щастя , безкорисливо служити і допомагати. Це зажадає багато часу , тому що сім’я вже в глибокій ямі. Але вилізти з неї можна .

П’ятий етап . Причіпки чоловіка і груба мова дружини.

Як тільки мова дружини стає грубою – це перший дзвінок про глибокої деградації відносин . Лайки з жіночих вуст , образи і мат – це відразу п’ятий щабель сімейного кризи.

Чоловік же стає незадоволеним по всіх статтях. Якщо раніше він міг мовчати , на щось йому було все одно , то зараз він чіпляється. Він шукає недоліки дружини ( а шукати особливо довго їх не потрібно – все на поверхні). І постійно їй вказує на ці недоліки – говорить їй про її зайвій вазі , про те , що вона погано готує і так далі.

Для жінки почути таке від чоловіка – це завжди боляче. Тут вона вже не може стримуватися – і впадає в гнів. Починає його ображати , вони лаються часто і дуже бурхливо.

І знову замкнене коло – чим грубіше мова жінки, тим прискіпливіше чоловік . Значить , варто знову подивитися в свій город – і почати його прополювати від бур’янів. На цій стадії бур’яни – мовного плану . Стежити за тим , що говориш і як. Перестати лаятися і ображати .

Шостий етап . Чоловік невдаха і страхи дружини.

На цьому етапі родина звичайно втрачає все – друзів , роботу , гроші , майно. Чоловік повністю розтоптаний , він відчуває себе невдахою. У нього розвиваються глибокі депресії , починаються серйозні проблеми з алкоголем. На цій же стадії він може раптово померти.

Дружина також деградує. Тепер у неї немає сил навіть на те , щоб мріяти про інше життя . Вона боїться , що без чоловіка буде ще гірше. І навіть якщо зараз вони живуть дуже погано – наприклад , він п’є і б’є її , вона не йде . На цій стадії вона ще й почне пити разом з ним. Алкоголь на жінку діє ще більш згубно – її регрес відбувається швидше. Вона може стати легкодоступною зі страху залишитися одній .

З цієї стадії частіше за все не вибираються . Ця яма вже такої глибини , що навіть світу білого нагорі не видно.

Але раз ви тут , швидше за все , ваші справи не такі погані . І можливо , зараз у вас проблеми на рівні перших чотирьох стадій.

Чим раніше ми починаємо усвідомлювати свою відповідальність за події і змінювати себе самостійно , – тим простіше і легше нам повернути в сімейні відносини любов і радість.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!