Уїльям Джеймс Сидіс


Уїльям Джеймс Сидіс

Уїльям Джеймс Сидіс оцінюється деякими біографами як найобдарованіша людина на Землі. Ось моменти біографії, породжувачі цієї думки:
– Уїльям навчився писати до кінця першого року життя.
– На четвертому році життя він прочитав Гомера в оригіналі.
– В шість років вивчив арістотелівську логіку.
– Між 4 і 8 роками написав 4 книги, включаючи одну монографію по анатомії.
– В сім років склав іспит Гарвардської медичної школи по анатомії.
– До 8 років Уїльям знав 8 мов — англійську, латинь, грецьку, російську, іврит, французьку, німецьку і ще одну, яку він винайшов сам.
– В зрілому житті Уїльям вільно володів 40 мовами, а, по затвердженнях деяких авторів, це число досягало 200.
– В 11 років Сидіс поступив в Гарвардський університет і незабаром вже читав лекції в математичному клубі Гарварду.
– Він закінчив Гарвард з відмінністю в 16 років.

Галузі знань, по яких залишилися роботи Сидіса, включають американську історію, космологію і психологію. Сидіс був збирачем залізничних квитків і був занурений у вивчення транспортних систем. Під псевдонімом «Франк Фалупа» він написав трактат про залізничні квитки, в якому ідентифікував способи збільшення пропускної спроможності транспортної мережі, які лише зараз починають знаходити визнання. У 1930 році він отримав патент на безкінечний календар, який брав до уваги високосні роки.
Також Сидіс створив штучну мову, названу їм Vendergood в своїй другій книзі, озаглавленою «Book of Vendergood», яку він написав у віці восьми років. Мова в більшій частині заснована на латинському і грецькому, також вона грунтувалася на німецькому, французькому і інших романських мовах.

Сидіс був соціально пасивний. У юному віці він вирішив відмовитися від сексу і присвятити життя інтелектуальному розвитку. Його інтереси виявлялися в досить екзотичних формах. Він написав дослідження по альтернативній історії США. Доросле життя- він працював простим бухгалтером, носив традиційний сільський одяг і звільнявся з роботи, як тільки виявлялася його геніальність. Прагнучи жити непомітно, він ховався від журналістів. Сидіс помер від внутрішньомозкового крововиливу в 1944 році, у віці 46 років в Бостоні. Його батько помер раніше, від тієї ж недуги в 1923 році в 56

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!