Краса природи у Каппадокії


Краса природи у Каппадокії

Каппадокія – цим красивим і казковим словом називається область в центральній частині Туреччини на плато Анатолійському, на висоті близько 1000 метрів над рівнем моря. В результаті вулканічних вивержень, що відбувалися тут близько 70 млн років назад, обширна територія Каппадокії була порізана глибокими тріщинами, покрита лавиною і шарами вулканічної магми.

Згодом, під впливом дощів, сонця, снігу і вітрів, відбувалося вимивання і вивітрювання м’яких вулканічних порід, яке і привело до виникнення тут дивних природних явищ, – химерних гір, дивних горбистих долин і скель таких незвичайних форм, що деколи буває складно повірити в їх природне походження. Конуси, піраміди, кам’яні стовпи, фалоси, виродки і багато що інше – здається, що ви попали в якусь чарівну країну з дитячих мультфільмів і снів.

Краса природи у Каппадокії

Особливою популярністю користуються “гриби з капелюшками”, Каппадокії, що стали символом. Каппадокію часто називають “Загубленим світом” або “Країною місячних пейзажів”, але, не дивлячись на ці дивні і пустинні ландшафти, Каппадокія ніколи не була обділена увагою людей. Відносно м’які гірські породи Каппадокії легко піддавалися механічній обробці, що дозволило людям будувати свої житла прямо усередині скель. І не лише житла – в скелях вирубувалися церкви, монастирі і цілі міста.

Перші скельні поселення з’явилися тут ще задовго до різдва Хрістового. Пізніше тут з’явилися і християни, що рятувалися в лабіринтах скель і тунелів від релігійних гонінь. У Каппадокії жили такі відомі християнські святі як Симон, Георгій Победоносец, Василь Великий, Григорій Богослов. В даний час тут налічується декілька сотень скельних церков і монастирів, деякі з яких прикрашені фресками різної міри збереження.Найбільш видатні з них об’єднані в “Музей просто неба” поблизу села Гореме (Goreme Open Air Museum), що входить в список усесвітньої спадщини Юнеско.

Окрім Гореме, увагою мандрівників користуються села Учхисар, Чавушин, Ургюп, Аванос, і, звичайно ж, казкові долини і скелі між ними. Можна довго описувати цю дивну, воістину казкову землю, але краще – просто поглянути, а ще краще – відвідати її самому.

Краса природи у Каппадокії
Краса природи у Каппадокії
Краса природи у Каппадокії
Краса природи у Каппадокії
Краса природи у Каппадокії

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!