Найвідоміший музей світу


Найвідоміший музей світу

Музей Мадам Тюссо -це музей воскових фігур у Лондоні , з філіалами в кількох великих містах .

Він був заснований скульптором Марією Тюссо.

Музей воскових фігур мадам Тюссо в даний час перетворився в один з основних туристичних центрів в Лондоні.

Він має філії в Амстердамі, Банкоку , Берліні, Дубаї , Лас – Вегасі , Нью – Йорку , Гонконзі , Шанхаї , Вашингтоні і в Голлівуді.

Сьогодні в музеї представлені фігури історичних і королівських діячів , зірок кіно , спортивних зірок і відомих вбивць.

Найвідоміший музей світу
Найвідоміший музей світу
Найвідоміший музей світу

У липні 2008 року, в берлінському філії музею мадам Тюссо стався випадок : 41- річний німець пройшов повз двох охоронців і обезголовив воскову фігуру Адольфа Гітлера. Цим він хотів висловити протест проти безжальної диктатури Гітлера і сказати, що він не гідний стояти тут разом з героями спорту , кіно , зірками та історичними діячами.Тим не менш, з тих пір статуї були відремонтовані, а злочинець зізнався, що він пішов на це, щоб виграти парі . Оригінальна модель Гітлера , представлена ​​в музеї Мадам Тюссо в Лондоні також піддавалася актам вандалізму в квітні 1933 року, її замінили на нову в 1936 році і після цього постать ретельно охороняється.

Марія Тюссо створила свою першу воскову фігуру ( Вольтер) в 1777 році, а потім пішли Жан – Жак Руссо , Бенджамін Франклін. Під час французької революції вона зробила посмертні маски королівського прізвища.

В 1802 році Марія Тюссо переїздить до Лондона.У зв’язку з англо -французької війною Марія Тюссо і її колекція не можуть повернутися до Франції і вона змушена була подорожувати по Великобританії і Ірландії. У 1835 році була заснована перша постійна виставка на Бейкер – стріт у Лондоні.

Однією з центральної частини її музею був Кабінет Жахів .Частина виставки включала жертв французької революції , фігури вбивць та інших злочинців.

З часом колекція поповнилася фігурами інших знаменитих людей , таких як адмірал Нельсон , Вальтер Скотт.

У 1884 році колекція переїжджає на Marylebone Road . А в 1925 році пожежа знищила багато фігур .На щастя , форми не постраждали , і фігури були реконструйовані.

В 2000 році було відкрито представництво музею в Гонконзі.

Найвідоміший музей світу

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!